Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Samet Zili kimdir? Nerelidir?

28 Mart 1988 yılında dünyaya gözlerini açan Samet Zili çocukluğu, eğitimi ve kuaförlük mesleğinin ilk yılları İzmir’de geçti. Hala 13 yaşındayken saç tasarım sektörüne İzmir Alslakin’ta çıraklıktan başladı. Samet Zili: “Bir mesleği öğrenmenin en kaliteli yolu çıraklıktan geçer, çırak olmayan biri usta olamaz” sözünü kendine ilke edinerek sektörün en alt kademesinden kuaförlüğe başladı. Erken başlayan kuaförlük hayatı lise senelerinde da devam etti. Derslerden sonra, yaz tatillerinde yani her boş vaktinde kendini işine adadı.

Samet Zili kimdir?

Çıraklıktaki yeteneği ve saç tasarımına olan sevgisi Samet Zili’nin kuaförlük sektöründe büyümesini hızlandırdı. İzmir’de; çıraklık eğitim merkezi, kalfalık, ustalık sonrasında da öğreticilik belgelerini almaya hak kazandı. Kuaförlük okuluna giderek de teorik bilgileri en kaliteli biçimde bilgisini aldı.

Fransa da saç sağlıklı uzmanı (Trikolojist ) eğitimini tamamlayan Samet Zili kuaförlük alanında kendini devamlı eğitti, Bi̇rden Çok saç ile alakalı sertifikası, diploması, ödülleri olan ünlü kuaför Zili hayatını bu mesleğe adamıştır.

Hem saç tasarımı yapmak hem de kuaförlük sektörüne yeni bireyler yetiştirebilmek en büyük sevincidir. İzmir’de geçen başarılı eğitim ve kuaförlük hayatını modanın ruhu İstanbul’da devam ettirmeye karar verdi. 7 senelik geçmişi ve yeteneği aracılığıyla Türkiye’de ünlülerin saç tasarımını yapan bir kuaförle çalışmaya başladı. Tarkan, Ajda Pekkan, Bengü, Gülşen, Tümer Metin gibi birden sık ünlü isimle tanıştı ve onların saç tasarımlarını yaptı.

Samet Zili’nin ünü yayılmaya başlayınca Dubai Prensesi’nden özel bir teklif aldı ve Dubai’ye yerleşerek özel kuaförlük hizmeti vermeye başladı başarılı kuaför, 3 sene Dubai’de yaşadıktan sonra kariyer hayatına Modanın doğduğu yer olan Milano’da 3 ay ünlü bir markanın saç tasarımlarını yaptı. Daha sonra İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’ya yerleşti. Yaşamını halen Londra’da sürdürmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Arda Turan Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2021-2022

Yılın belirli dönemlerinde; Berlin, Paris, İtalya, Monako, Dubai ve İstanbul’a giderek bu şehirlerde ülkeler arası hizmet vermektedir.

Samet Zili, Dubai’de Roberto Cavalli gibi dünyaca ünlü bir modacının defilesinde saç tasarımı yapmıştır. Bunun yanı sıra; İstanbul Fashion Week, Paris Fashion Week ve Londra Fashion Week’e katılan ünlü modellerine de saç tasarım hizmeti vermektedir.

Samet Zili’nin en büyük hayali, Los Angeles’ta kuaför akademi okulu açarak dünyanın dört bir beraberinden kuaförlere eğitim vermeyi planlıyor.

13 yaşında İzmir’de başlayan hayat hikâyesindeki başarının sırrı; en alt kademeden yani çıraklıktan başlaması, sıra sıra ilerlemesi ve en mühimsi yaptığı işi severek, aşkla, heyecanla yapmasıdır.

Samet Zili, sanki Dünya’ya saç tasarımı yapmak için gönderildiğini düşünüp güne her başladığında, nasıl daha başarılı olabilirim? Sorusunu kendine soran ve yaptığı yanlışlardan ders çıkarak ilerlemeyi ilke edinmiştir.

Samet Zili’in sosyal platform hesapları:

Sosyal paylaşım sitesi Facebook: Samet Zili

Instagram:@iamsametziliCevap bırakın