Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Samsung SSD ile PlayStation 4 Pro Denemesi

son zamanlarda SSD’ler yaşamımızda daha fazla yer almaya başladı. Bu videomuzda da Samsung 870 QVO 1 TB SSD‘yi inceliyoruz. Hız ve performansı bünyesinde bulunduran bu SSD’yi PlayStation 4 Pro‘ya bağlayıp yaşanacak hız farkına sizlerle beraber göz atacağız. İşte araştırılan tüm detaylar

Samsung 870 QVO 1 TB SSD inceleme

Yüksek depolama kapasitesiyle karşımıza çıkan bu SSD modeli farklı senaryolarda tüketicileri tatmin edebiliyor. Video içerisinde Samsung 870 QVO 1 TB SSD’yi PlayStation 4 Pro içerisine bağlıyoruz.

Buradaki amacımız konsolun kendi içerisinde yer alan diski ile yeni yerleştirdiğimiz disk içinde ki farkı sizlere kolayca gösterebilmek. Bu işlem sırasında bir ürün kendini oldukça fazla öne çıkardı. Kıyaslamayı kazanan kim oldu? Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler

Ürünü satın almak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

Samsung 870 QVO 1 TB SSD sahip olduğu özellikleri

Ürünün ilk olarak hızından söz etmek gerekirse karşımıza okuma hızı olarak 560 mb/s, yazma hızı olarak da 530 mb/s çıkıyor. Bir SATA SSD için bu hızın oldukça ideal olduğunu aktarabiliriz.

Farklı depolama alternatiflerine de sahip olan bu SSD’de 1 TB, 2 TB, 4 TB ve 8 TB depolama seçenekleri bulunuyor. Burada tüketicinin kullanımına göre bir seçim yapması avantajlı olacaktır. Farklı depolama alternatiflerinin fiyat performans kategorisinde yer alan bir SSD’de bulunması oldukça güzel.

SSD’nin içerisinde yer alan teknolojilere bakacak olursak burada QLC Nand teknolojisiyle karşılaşıyoruz. Bu teknoloji aracılığıyla bir birime 4 bit bilgi yazabilmeye imkan sağlanıyor. Teknoloji aracılığıyla hücrelere daha fazla bilgi eklenebilir ve daha az alana daha fazla bilgiyi sığdırabilirsiniz. Bu teknolojinin bir SATA SSD’de bulunması kullanıcı için oldukça fazla avantajlı.

Ayrıca Bakınız.  Outlook E-postalarını PDF Olarak Toplu Dışa Aktarma?

Ek olarak bu SSD’de evvelki seriye göre farklı değişiklikler bulunuyor. Bu değişiklik da Terabyte Written olarak karşımıza çıkıyor. Siz bu SSD hakkında ne düşünüyorsunuz? PlayStation 4 Pro’ya taktıktan sonrası farkı nasıl buldunuz? Yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın

 Cevap bırakın