Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sarımsak Limon Kürü

Sarımsak Limon Kürü

Sarımsak ve limon gündelik yaşantımızın içerisinde sıklıkla tükettiğimiz besinler. Her iki sebzenin saymakla bitiremeyeceğimiz faydaları bulunuyor. Bu yazımızda ise Allah’ın bize lütfettiği bu iki muhteşem besinin birlikteliğinden oluşan oluşan sarımsak limon küründen bahsedeceğiz. Daha çok kalp damar hastalıkları olan kişilerin duyduğu, tanıdığı ve kullandığı sarımsak limon küründen sizleri de haberdar etmek ve eşsiz faydalarından bahsetmek üzere bu yazıyı kaleme alalım istedik. Yazımızın başlangıcında şunu da hatırlatmakta fayda var tansiyon düşüklüğü yaşayan kişilerin kullanması tavsiye edilmediği gibi tüm durumlarda bireylerin böyle bir ürünü kullanmadan önce hekim onayı alması ve hekiminin onayı dahilinde bu ürünü, belirttiği süre kullanması önemlidir.

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır
Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır

Sarımsak limon kürünü yılın dört mevsimi yapabilirsiniz. Burada bizim tavsiyemiz biraz da yerel milliyetçilik olarak da değerlendirebilirsiniz ülkemize ait sarımsak ve limonu tercih etmenizdir. Özellikle namı her yerde bilinen Kastamonu sarımsağı bu tarih için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Gelelim Sarımsak limon kürü nasıl yapılır?

Sarımsak Limon Kürü Evde Nasıl Yapılır?

Sarımsak limon kürü için sizlerle paylaşacağımız tarif 2 litre limon suyu içindir. Bu alt limit üzerinden değerlendirerek miktarı artırdığınızda ya da azalttığınızda kullanacağınız sarımsak miktarını değiştirmelisiniz.

 • 2 litre limon suyu (içine kesinlikle su dahil hiçbir ek sıvı katılmamalıdır)
 • 40 diş sarımsak (orta boy olduğunu düşündüğünüzde bu sayıda sarımsak tercih edilmelidir. Siz kullandığınız sarımsağın boyutlarına göre ortalama 40 diş sarımsağa denk gelecek sarımsak soyunuz)
 • Sarımsakları soyduktan sonra varsa pirinç havanda yoksa herhangi bir havanda eziniz.
 • 2 litre limon suyunu koyu renkli bir şişeye doldurun.
 • Havanda ezdiğiniz 40 diş sarımsağı limon suyuna ekleyiniz.
 • Güneş görmeyen bir yere limon suyu ve sarımsaktan oluşan karışımı koyun. Burada 25 gün boyunca saklayın. Her gün karışımı çalkalamayı unutmayın. 25. günün sonunda sarımsak ile limon suyunun tamamen karıştığını, fermante biçime dönüştüğünü göreceksiniz. Artık birçok hastalığa şifa sarımsak limon kürünü kullanabilirsiniz.
Ayrıca Bakınız.  Botox nedir?
Sarımsak Limon Kürü Faydaları
Sarımsak Limon Kürü Faydaları

Sarımsak Limon Kürü Faydaları

Sarımsak limon kürü başta kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir. Kalp damarları üzerinde tıkanıklıkları giderme ve iltihabı azaltma özelliği vardır. Hipertansiyonu engeller ve tansiyonu dengeler. Felç riskini beyin hücrelerini yenileyerek azaltır. Boşaltım sisteminiz üzerinde olumlu etki yaratarak idrar söktürür ve ödem azaltır. Pankreasınızı yeniler ve vücuttaki şeker oranını dengeler. Sarımsak limon kürü vücuttaki zararlı yağların yakılmasını kolaştırarak zayıflamaya yardımcı olur. Vücut direncini bağışıklığı güçlendirerek artırır. Alerjik reaksiyonların tedavisinde etkili olur. Romatizmal ağrıları kireçlerin oluşumunu engelleyerek azaltır. Ülser sorununuz varsa daha hızlı iyileşmesine neden olur?

Sarımsak Limon Kürü Hangi Hastalıklara İyi gelir

 • Kalp ve damar hastalıklarına
 • Boşaltım sistemi sorunlarına
 • Kolesterol sorunlarına
 • Şeker hastalığına
 • Romatizmaya
 • Kireçlenmeye
 • Ülsere

Sarımsak Limon Kürü Zararları Nelerdir?

Sarımsak limon kürünü herkesin kullanması uygun değildir. Öncelikle kürü kullanabilecek metobolik yeterlikte ve dönemde olmalısınız. Öncelikle tansiyon düşüklüğü olan kişilerin kullanması uygun değildir. Kan sulandırıcı veya tansiyon ilacı kullanıyorsanız kürü kullanmadan önce kesinlikle hekiminize danışmalı ve onayını almalısınız. Kür bazı durumlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve baş ağrısı yapabilir. Kürün asidik yapısı midenizde yanmalara neden olabilir.ürü tansiyon düşüklüğüne sebep olur. Bu yüzden düşük tansiyonu olan kişilerin tüketmesi tavsiye edilmemektedir. Yan etkilerinden dolayı başta hamileler, emziren anneler, tansiyon hastaları ve ciddi kronik rahatsızlığı olanlar limon sarımsak kürünü tüketmeden önce mutlaka doktora danışmalıdır. Ayrıca hassas bir bünyeye sahipseniz, doktor onayı almadan bu kürü kullanmayın.

Sarımsak Limon Kürü Nasıl İçilir – Tüketilir

Sarımsak limon kürünü 25 gün sonunda hazırladığınızda ya da satın aldığınız bir ürünü her gün sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı şeklinde tüketebilirsiniz. Burada önemli olan zaman ve miktar. Lütfen sarımsak limon kürü tüketirken bu ölçülere ve zamana uyunuz.

Ayrıca Bakınız.  Stres Nedir, Belirtileri, Ne İyi Gelir, Nasıl Başa Çıkılır, Öfke Kontrolü - 2021

Sarımsak Limon Kürü Kaç Gün İçilmeli

Sarımsak limon kürü de diğer tüm besinlerde olduğu gibi belli bir düzeyde tüketilmelidir. Her şeyin fazla kullanımına bağlı vücutta toksik veya olumsuz durumlar ortaya çıkabilir.

Sarımsak Limon Kürü Kullananlar

Sarımsak limon kürünün başta kalp damar hastalıklarına faydası var. Kalp ve damar rahatsızlığı olupta kullanan çok sayıda kişinin fayda görüdğüne ilişkin duyumlar almış, direk şahitte olmuşsunuzdur. Ben de bu sarımsak limon kürünü kullananlardanım. Yüksek nabız ve yüksek sayılmayacak ama normal tansiyon düzeyinin bir tık üzerinde bir tansiyona sahiptim. Yaklaşık 20 gün kadar kullandığım sarımsak limon kürü sonunda nabız sayımın ve tansiyonumun düştüğünü, normal düzeye geldiğini söyleyebilirim.

Sarımsak limon kürüne ilişkin yukarıda sizlerle paylaşılan kullanıcı yorumlarının dışında daha önce kullanıp kendisine ait tecrübes olanlar da lütfen bizimle tecrübelerini yorum bölümünde paylaşınız.

Sarımsak Limon Kürü Zayıflatıyor Mu?

Sarımsak limon kürü zayıflatıyor mu? “Evet” diyebiliriz. Nedeni ise vücutta bulunan zararlı yağların yakılmasına yardımcı olur ve bu durum sizin zayfılamanıza yardımcı olur. Şunu lütfen hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Tek bir ürünü tüketmek veya takviye ile zayıflamak sizin için kalıcı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle zayıflama sürecinizi kontrollü ve dengelli bir şekilde ilerletmelisiniz. Diğer tüm hızlı inişler ne yazık ki büyük yıkımlara neden olabiliyor. Diyetisyen ve dahiliye hekimi ile süreci görüşmeli, planlamalısınız.

Sarımsak Limon Kürü Fiyatı

Sarımsak limon kürünü evinizde yapabileceğiniz gibi hazır da satın alabilirsiniz. Ben evde kendisi yapan ve kullanan birisi olarak sizlere de evinizde yapmanızı öneririm. Tabi ki zamanınız ve olanağınız varsa. Diğer tüm durumlar için sarımsak limon kürü satın da alınabilir. Bu yazının kaleme alındığı 24 Ağustos tarihi itibariyle internetteki 1 litre satış fiyatı 60TL civarında.

Ayrıca Bakınız.  Lazer Lipoliz

Sarımsak hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://tr.wikipedia.org/wiki/Sar%C4%B1msak adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sarımsak Limon Kürü İbrahim Saraçoğlu

Sarımsak limon kürünün belki de en fazla bilinmesinin nedeni Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun TRT Diyanet kanalında katıldığı bir programda anlatımıdır. Sizde İbrahim Saraçoğlu’nun anlatımından sarımsak limon kürünü izlemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Aç karnına sarımsak yutmak zayıflatır mı?

 

 Cevap bırakın