Seni Çok Bekledim dizisi nerede çekiliyor?

0

Star Tv ekranlarında yeni yayına başlayan şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz’in başrollerde oynadığı Seni Çok Bekledim dizisi yeni bölümleri ile cuma …

Star Tv ekranlarında yeni yayına başlayan şarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz’in başrollerde oynadığı Seni Çok Bekledim dizisi yeni bölümleri ile cuma akşamları seyirci karşısına çıkarak oldukça beğeni topladı. Seni Çok Bekledim dizisinin nerede çekildiği merak ediliyor. İşte oyuncuları arasında Özcan Deniz, İrem Helvacıoğlu, Mustafa Uğurlu, Yıldız Kültür, Caner Şahin gibi isimlerin yer aldığı dizinin çekim yerleri hakkında bilgiler

SENİ ÇOK BEKLEDİM DİZİSİ İSTANBUL’DA NEREDE ÇEKİLİYOR?

Seni Çok Bekledim dizisinin çekimleri öncelikle Erzincan’da gerçekleşti. 10 gün süren çekimlerin sonrasında İstanbul’da bir süre çekimler yapıldı.

İlk bölüm sahnelerinin bir kısmı Katar‘ın başkenti Doha’da gerçekleştirildi. Doha sahneleri; Ulusal Katar Müzesi, İslam Eserleri Müzesi, Kapalı Çarşı, Şazeli Pearl Area, Souq Waqif, Marsa Katara ve çöllerde çekildi.

DOHA NEREDEDİR, NERESİ?

Doha (Arapça:ed-Devha), Katar’ın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, ülkenin doğusunda Basra Körfezi kıyısında bulunmaktadır. Doha’nın nüfusu 2015 yılı saygınlığı ile 956,460 olup ülke nüfusunun %40’ı şehir ve banliyölerinde yaşamaktadır ve bunun yanı sıra ülkenin ekonomik merkezidir. Doha, Katar’ın yedi belediyesinden bir tanesidir.

Haziran ayı ile başlayan ve 38-48 dereceye varan sıcaklık ekim ayı ile birlikte 25-30 derece olan en düşük ısıya ulaşmaktadır. Ziyaret için en uygun zaman ideal sıcaklıkta yer alan Ocak ve Şubat aylarıdır. Monarşiyle yönetilen ülkede 2000’li senelerden bu yana başlayan ve hâlen devam eden yoğun bir inşaat çalışması mevcuttur. Nüfusun büyük çoğunluğunu hâlen devam etmekte olan inşaat sektöründe çalışan yabancı uyruklu işçiler oluşturur. Şehrin büyük bir ticaret ve alışveriş merkezine dönüştürülüp Orta Doğu’da Dubai ile yarışır bir şehir olması planlanmaktadır. Yapımı hâlen devam eden yeni Doha Ülkeler arası Havaalanı Projesi (NDIA) de buna en kaliteli örnektir. Proje, tamamlandığında bölgenin en büyük havaalanı olarak Orta Doğu’nun yeni aktarma ve bakım merkezi olması beklenmektedir. 2006 senesinde 15. Asya Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Aga Khan ödülüne layık görülen Katar Ulusal Müzesi bu şehirdedir.

Ayrıca Bakınız.  Sükut evi nerede çekildi?

KATAR NEREDE, NERESİ?

Katar, resmî ismiyle Katar Devlet (Arapça: Devletü’t-Katar), Arap Yarımadası’nın doğusunda yer alan bir Basra Körfezi ülkesi. Tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan olup diğer tarafları Basra Körfezi ile çevrilidir. Kuzeybatısında Bahreyn, batı ve güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran bulunur.

2,15 milyon nüfuslu Katar, yükselen petrol fiyat aralıkları ve sahip olduğu tamamen doğalgaz rezervleri aracılığıyla kişi başına düşen gelire göre dünyanın en zengin ülkesidir. Katar, Orta Doğu’daki bütün körfez ülkelerinde olduğu gibi ekonomik olarak hızla gelişmektedir.

Katar, uzun yıllar bölge aşiret beylerinin emri altında yönetilmiştir. Bölge genellikle göçebe kabilelerin yaşadığı yer olduğu için idaresinde de sürekli değişmeler meydana gelmiştir. 19. yüzyılda bölgenin idaresi bugünkü emîrin büyük dedesi olan Muhammed al Sani’ye geçmiştir.

Ülkede fiilî Türk egemenliği öncelikle 1852’de, daha sonra ve kesin olarak 1871’de Muhammed el-Sani’nin daveti üzerine başlamıştır. Katar’ın bugünkü başkenti Doha (Kal’atü’t-Türk adı verilen kale) ve yine bugün ABD üssünün yer aldığı el-Obeid’e yerleşen Türk birlikleri 1913’e kadar kaldılar. Katar da Basra Vilayeti’nin Lahsa sancağına bağlı bir kaza (ilçe) oldu. Al-Sani ailesi de Osmanlı kaymakamları olarak görev yapmaya başlamışlardır. Osmanlı Devleti Katar üstündeki haklarından 29 Temmuz 1913’te vazgeçti. Son Türk askeri Katar’dan Ağustos 1915’te çekildi. I. Dünya Savaşı’nın çıkmasının akabinde 3 Kasım 1916’da Katar Britanyalı işgaline girdi. Katar, 3 Eylül 1971’de Britanyalı hâkimiyetinden ayrılarak resmen bağımsız bir devlet olmuştur.

SENİ ÇOK BEKLEDİM KONUSU

13 Mart 1992. Eren ailesinin büyük bir depremle dağıldığı tarih. Kadir Eren, 17 yaşında öldü sanılıp diğer cesetlerin yanına konulurken açar gözlerini. Hayata dönmüştür dönmesine ama canından çok sevdiği babasını kaybetmiştir. Annesi başka bir adamla evlenmiştir. Kadir bir daha tutunamaz hayata, hep bir şeyler eksiktir. Ta ki Ayliz’i görünceye kadar… O gün parmağından çıkarmadığı babasının yadigarı yüzüğü yuvarlanıp Ayliz’in ayaklarının dibine gelir. Aynı babasının yüzüğünün annesine gelmesi gibi. O andan bu yana hayat onları hep bir araya getirir. Bu karşılaşmalar Kadir’i her defasında Ayliz’e daha da yakınlaştırsa da Ayliz’i ürkütmektedir. Çünkü Ayliz bir başkasıyla evlenmek üzeredir. İki ailenin iç içe geçmiş kirli sırları bir bir ortaya çıkarken, Kadir ve Ayliz’in aşkı bu sınavdan geçebilecek mi?

Ayrıca Bakınız.  Menajerimi Ara nerede çekiliyor? Ego Ajansı nerede?

SENİ ÇOK BEKLEDİM OYUNCULARI

Seni Çok Bekledim dizisi oyuncuları, Özcan Deniz, İrem Helvacıoğlu, Mustafa Uğurlu, Yıldız Kültür, Caner Şahin, İlhan Şen, Lila Gürmen, Ali İpin, Durul Bazan, Türkü Turan, Hakan Ummak, Sibel Şişman, Gürkan Güzeyhuz, Şehsuvar Aktaş, Mehmet Ulay, Selen Domaç, Nihan Büyükağaç, Damla Makar gibi isimler Seni Çok Bekledim dizisinde bulunuyor

 • Özcan Deniz Kadir
 • İrem Helvacıoğlu Ayliz
 • Caner Şahin Selehattin
 • İlhan Şen Erol
 • Mustafa Uğurlu Cemal
 • Durul Bazan İsmet
 • Selen Domaç Songül
 • Yıldız Kültür
 • Nihan Büyükağaç
 • Ahmet Mekin
 • Lila Gürmen Mihre
 • Ali İpin Osman
 • Türkü Turan Zahide
 • Şehsuvar Aktaş
 • Gürkan Güzeyhuz
 • Damla Makar
 • Mehmet Ulay
 • Hakan Ummak
 • Sibel Şişman Şebnem
 • Ömer Gökay Şanlıer

katar nerede?,
seni çok bekledim istanbulda nerede çekiliyor,
seni çok bekledim konusu,
seni çok bekledim 1 bölüm izle,
irem helvacıoğlu,
doha,
katar doha,
seni çok bekledim fragman,


Cevap bırakın