Seren Selvin Korkmaz kimdir? Biyografisi

0

Siyaset alanında yaptığı yorumlarla gözleri üstüne toplayan Seren Selvin Korkmaz bir çok kişinin merak ettiği konular arasında yer aldı. Peki, Seren Selvin Korkmaz kimdir?, Seren Selvin Korkmaz nereli?, Seren Selvin Korkmaz biyografisi, Seren Selvin Korkmaz kimdir nerelidir? başlıklı yazımızla merakınızı hemen giderelim..

Seren Selvin Korkmaz, lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Ülkeler arası İlişkiler Bölümü’nden almıştır. Doktora çalışmalarını Stockholm Üniversitesi’nde devam ettiren Korkmaz, aynı kurumda Türkiye ve Ortadoğu siyaseti ile alakalı dersler sunmaktadır. Korkmaz, bunun yanı sıra Washington merkezli düşünce kuruluşu Middle East Institute’de Türkiye uzmanı olarak da görev yapmaktadır.

Fox International Fellowship içerisinde Yale Üniversitesi’nde araştırmacı olarak çalışmış, önderlik ve politika önerileri geliştirme üzerine eğitimler almıştır. Friedrich Ebert Vakfı tarafından yürütülen “genç liderler” programında yer almış, Türkiye’de ve Almanya’da eğitimlere katılmıştır. 2013 senesinden bu yana değişik sivil toplum kuruluşları ve araştırma merkezlerinde araştırmacı ve yönetici olarak görev yapmıştır. Avusturya merkezli Avrupa Siyasal ve Sosyal İncelemeler Enstitüsü’nün (PS:EUROPE) de kurucusu olan Korkmaz, 2017 yılına kadar enstitünün Türkiye direktörlüğü görevini yürütmüştür. Seren Selvin Korkmaz IstanPol’ün kurucularındandır ve 2018 senesinden bu yana genel direktörlük görevini yürütmektedir.

Çalışma alanları popülizm, sosyal dışlanmanın ekonomi politiği, siyasal partiler, seçmen algısı ve seçim stratejileridir. Popülizme karşı alternatif siyasal programları ve toplumsal hareketleri incelediği İngilizce yazıları Lehçe, Yunanca, İspanyolca ve Boşnakçaya çevrilmiştir. Dünya çapında yükselen popülizme karşı başarı kazanan siyasal programları ve kampanyaları Türkiye’deki yerel dinamiklere uyarlamaktadır. Korkmaz, çalışma alanlarına dair ulusal ve ülkeler arası medyada çok fazla görüş bildirmektedir.

Seren Selvin Korkmaz kimdir nerelidir?

Seren Selvin Korkmaz ekşi

Seren Selvin Korkmaz cv

Ayrıca Bakınız.  Vestel Klima Kumanda Kullanımı

Seren selvin korkmaz özgeçmiş

Seren Selvin Korkmaz nereli

Seren Selvin Korkmaz biyografi

Seren Selvin Korkmaz biyografisi

Seren Selvin Korkmaz Malatya


Cevap bırakın