Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Şimdiki adı Google olan arama motorunun ilk adı

Kim milyoner olmak ister isimli yarışmada sorulan Google ile alakalı soru şu şekilde.. Şimdiki adı Google olan arama motorunun ilk adı hangisinin ingilizcesiydi? sorunun cevabı:

A: Sırt Masajı

Google, kişilerin hayatına o kadar girdi ki Google kelimesi, “arama motoru kullanarak internette bir şey arama” anlamında bir fiil olarak İngilizce sözlüğe girdi. Lakin bugün Google yerine “BackRub” (Sırt masajı) kelimesini de kullanıyor olabilirdik. Çünkü Google projesi, 1996 senesinde Stanford Üniversitesi’nde doktora yapan iki öğrenci olan Larry Page ve Sergey Brin tarafından geliştirildi. Page and Brin proje olarak Backrub adında bir arama motoru geliştirdiler. İkili, 1997 senesinde bu platformun adını Google’a çevirerek resmi kaydını yaptırdılar.

Gelişen teknolojiyle internet kullanımı da gün geçtikçe artıyor. Her internet kullanıcısının günde en az bir kez olsun kullandığı arama motorları, günümüzde internet kullanımının vazgeçilmezi oluyor. Yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen verilere göre 4 milyardan fazla internet kullanıcısı ve 1 buçuk milyardan fazla internet sitesi bulunuyor. Bu durum, arama motorlarını yaşamımızda mühim bir konuma getiriyor.

Ayrıca Bakınız.  Elmanın faydaları ve zararları nelerdir?


Cevap bırakın