Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

Hafta sonu pikniklerinin ve keyifli yaz akşamlarının Daha sonra geçirdiğimiz tüm güzel vakitler sinek ısırmaları sebebiyle unutulur. Özellikle sivrisinek ısırması ile geçirdiğimiz güzel vakitlerin Daha sonra bol bol kaşıntı, kızarıklık ve acı önümüzdeki birkaç gün bizi rahatsız etmeye devam eder.

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir?

 • Sinek Isırmasına Tamamen doğal Çareler Nelerdir?
  • Sivrisinek Sokmaması İçin Ne Yapılır?
  • Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sinek Isırmasına Tamamen doğal Çareler Nelerdir?

Duyarsız kalmadığımız ve vücudumuzda iz bırakan bu duruma iyi gelecek kremler bulunabildiği gibi evimizde yer alan çözümler ile sinek ısırıklarının sonuçları azaltılabilmektedir. Özellikle bebekli ailelerin kabusu olan sivrisinek ısırıkları ile nasıl mücadele edilmelidir?

Sivrisinek Sokmaması İçin Ne Yapılır?

Sivrisinek sokmaması için ne yapmalı listesinde yer alan Tamamen doğal öneriler ile evvellikle kendinizi ve ailenizi sivrisinek ısırmalarına karşı korumayı denemek gerekir. Kimyasal sinek ilaçlarının ve sivrisinek kovucuların kullanılmasının yan etkilerine maruz kalınmaması için Tamamen doğal korunma metodları sizi sinek ısırmalarına karşı korumaya yetecektir.

 • Lavantayı kaynamış suda 5 dakika demleyerek odada tutulduğunda sivrisinekleri uzak tutabilirsiniz.
 • Fesleğen Tamamen doğal bir sivrisinek kovucudur. Camlarınızın önüne fesleğen koymak sivrisineklerin evinize girişlerini engelleyecektir.
 • Portakal ve karanfil kokularını odanızda tutarak sivrisinekleri odanızdan uzak tutabilirsiniz.
 • Dışarıda sivrisineklerden korunmak için vanilya yağı sürmek sivrisinekleri sizden uzak tutacaktır.
 • Ter kokusu sivrisinekleri üzerinize çekecektir. Yatmadan evvel duş almak sizi koruyabilir.

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek ısırmasının etkilerini gidermek için sivrisinek ısırığı şişmesine ne iyi gelir sorusuna verilen Tamamen doğal çözüm önerileri ısırığın etkilerini hafifletecektir. Buz, tuzlu su, sirke, limon, kolonya, Aloe Vera ve bal sivrisinek ısırığına uygulandığında kaşıntının ve şişmenin giderilmesinde tesirli olmaktadır. Böylece günlerce sizi rahatsız edecek sivrisinek ısırığının etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Sadakatsiz Asya Yılmaz - Cansu Dere Kimdir - Evi Nerede - Kaç Yaşında - Kiminle evli

Bebeklerde sivrisinek ısırığına ne iyi gelir sorusu oldukça duyarlı bir konudur. duyarlı olan bebek cildine krem ve alkol içerdiği için kolonya uygulanamamaktadır. Onun yerine bir bez yardımı ile sivrisinek ısırığının üzerine buz uygulayabileceğiniz gibi ılık bir suda bebek şampuanı ile bebeğinizi yıkamak ısırığın etkilerini geçirmede yol gösterecektır.

Sineklerle ilgili konular;1 yorum
 1. […] Sinek Isırığına Ne İyi Gelir yazımızı okumak isterseniz lütfen anahtar kelime üzerindeki bağlantıyı takip ediniz. […]

Cevap bırakın