Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sivilceleri Hızlıca Yok Etmenin 2 Formülü

Yüzde ve özellikle çene bölgesinde oluşan kistik sivilceler hem renk ve biçimleri hem de uzun sürede geçmeleri sebebiyle, cilt problemi olarak nitelendirilir.

Sivilceleri yok etme yolları

  • Kistik Sivilceleri süratli Yok Etmenin 2 Formülü
    • Karbonat
    • Elma Sirkesi

Kistik Sivilceleri süratli Yok Etmenin 2 Formülü

Kistik yapıdaki sivilceleri patlatmak, sıkmak yahut oynamak daha geç iyileşmesine yahut yakın bir bölgede yeniden çıkmasına neden olabilir.

Tamamen doğal metodlarle kistik sivilceleri yok etmek için;

Karbonat

Antiseptik donanımı olan ve cilt bakımında sıklıkla tercih edilen karbonat, kistik sivilcelerin tedavi edilmesinde de kullanılır. Tamamen doğal anti bakteriyel donanımı ile tüm sivilce türlerinin geçirilmesinde kullanılır.

1- 2 çorba kaşığı karbonat, saf su ile karıştırılarak, maske kıvamına getirilir. daha sonra kistik sivilcelerin üzerine sürülür. 15- 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulanır. Cildin kurumaması için daha sonra nemlendirici uygulanır.

Elma Sirkesi

Bakteri temizlemede en tesirli yöntemlerden biri olan elma sirkesi, kistik sivilce ve aknelerin yok edilmesinde oldukça tesirlidir. Sebum dengesini ve pH dengesini sağlayan elma sirkesi, kistik sivilce nasıl tedavi edileceği için kullanılır.

Iltihaplı sivilcelerde doğrudan kistik oluşumların üzerine uygulanır. Bir parça pamuk üzerine birkaç damla elma sirkesi damlatılarak, kistik sivilcenin üzerine uygulanır. Bastırmadan hafifçe silinir. Kisti iyice kurutması için 2-3 saat beklenir. daha sonra su ile durulanır. Kistik sivilcelerin görünümünde azalma olana kadar her gün uygulanır.

Birkaç hafta içerisinde tüm kistli ve iltihaplı sivilcelerin iyileştiği gözlemlenebilir. Cilt güzelleşir, gözenekler sıkıştırılır ve gözalıcı bir görünüm elde edersiniz.

Ayrıca Bakınız.  SuÇiçeği Belirtileri, Aşısı, Nasıl Bulaşır, Geçer 2022


Cevap bırakın