Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sofra sunumu nasıl yapılır? Sofra sunum örnekleri

Akşam yemeklerinde şık sofra sunumları hazırlamak için uymanız gerekenler bir hayli basit. Peki şık sofra sunumları hazırlanır? Masa düzeni sunumu nasıl olmalıdır? Aileleriniz için hazırlayacağınız akşam yemekleri için en şık sofra sunumu önerilerini, sizler için biraraya getirdik.

Ailecek yenecek akşam yemeklerinde, güzel ve şık bir sofra sunumu hazırlamak isteyebilirsiniz. Bunun için de dikkat etmeniz gereken ufak detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat ettiğinizde, istediğiniz şıklığı kolaylıkla elde edebilirsiniz. Şık bir sofra sunumu hazırlarken evvellikli olarak masa örtüsü ile kullanılacak yemek takım takımlarının uyumuna dikkat edilmelidir. Eğer daha koyu renkli bir yemek takımı kullanıyorsanız açık renkli bir masa örtüsü, tam tersi açık renk bir yemek takımı kullanıyorsanız da çok da koyu olmayan lakin açık rengin bir üstü tonda bir masa üstü kullanmalısınız. Böylece rengi dengelemiş olursunuz. Bunu belirledikten sonra, masada kullanılacak olan aksesuarları değerlendirebilirsiniz. Son zamanlarda özellikle Zuhal Topal’la Sofrada gibi yarışma programlarında yarışmacılar, masa sunumlarında aksesuar kullanımına azami önem gösteriyorlar. Birçok kişi bunu gereksiz bulsa da, günümüzde yarışmanın da tesiriyle yemek masalarında aksesuar kullanımına önem veren kişi sayısı bir hayli fazla.

Aksesuarlar, bir masaya şıklık katan en mühim parçalardandır. Aksesuar denilince akla direkt masa örtüsü, runner ve çatal-kaşık bıçak takımı ile su bardakları gelmektedir lakin çiçek ve mumluk gibi parçalar da yemek masalarında tercih edilen aksesuarlardandır.

Sofralarınız için kullanabileceğiniz mumluk modellerinden birkaç örnek:

TRENDYOL: 20 TL / 28 TL

ŞIK YEMEK MASASI NASIL HAZIRLANIR?

Sofranızı dekore ederken masanızın şekline göre hareket etmelisiniz. Yuvarlak masaya uygun olmayan bir masa örtüsü ya da yemek takımları, aksesuarlar vs. masanızın kötü dekore edilmesine sebep olur. Bu nedenle masanıza uygun seçimler yapın.

Ayrıca Bakınız.  Ponpon nasıl yapılır? Kolay ponpon yapımı

İkram edeceğiniz her yemek için ayrı bir tabak kullanın. Salatalarınızı ufak kaplara, börekler için ayrı ufak bir kap faydalanabilirsiniz. Tavuk, et vb. yemekler için uzun düz tabaklardan kullanın.

Sofra sunumları Akşam Yemeği

Sofra sunumu nasıl yapılır

Sofra sunum örnekleri resimli Tarifleri

Masa düzeni sunum

Romantik masa sunumları

Akşam Yemeği sunumları

Değişik masa sunumları

Yemek masası Nasıl Hazırlanır resimli


Cevap bırakın