Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Stil danışmanı Nedir?

Son zamanlarda Fast Fashion yani süratli moda anlayışı yargıç olmaya başladı. Bu durum, kişisel alışveriş uzmanı mantığını ortaya koydu. Yurt dışı pazarında trend olmaya başlayan bu iş grubu, insana özel alışveriş tavsiyelerinde bulunuyor. Peki kişisel alışveriş uzman kişilerı 2020 ve 2021 alışverişlerinde hangi parçaları öneriyorlar? Sizler için biraraya getirdik.

Günümüz modasında trendleri moda influencerleri ve bloggerleri belirliyor. Hem Türkiye’de hem de Dünya’da Instagram kullanıcıları, takip ettikleri bireylerin tercih ettikleri elbise ve aksesuarları giymeyi seçiyorlar. Bu isimler ise kombinlerinde, dünyaca ünlü markaların sezon için piyasaya sürdükleri modellere yer veriyorlar. Özellikle maddi anlamda hiçbir zorluk yaşamayan moda severler de, bu parçalara kısa zamanda sahip olmak için uğraşırlar. Böyle bir zamanda hangi parçayı tercih etmeleri hakkında da profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilirler. son zamanlarda bu ihtiyacı karşılamak için kişisel alışveriş uzmanı terimi türedi. Bu unvana sahip bireyler moda piyasasına sürülen yeni ve trend parçaları, danışmanlarına en uygun olanları seçerek alışveriş listesi önerilerine yer veriyorlar.

Peki kişisel alışveriş uzman kişilerı yeni sezon için hangi parçaları öneriyorlar:

LÜKS MARKALARIN AKSESUAR MODELLERİ

Lüks markaların en çok tercih edilen parçaları aksesuarlar oluyor. Bu sezon çantalarda farklı renk seçenekleri moda. Çantalarda bu sezon Jacquernus, Bottega Veneta, Louis Vuitton, Prada re-edition, Chanel 19 markaları trendler arasında. Ayakkabılarda botlar için Chanel, Prada, Bottega Veneta, sneaker modellerinde ise Dior, Chanel, Golden Goose, Off White ve Gucci markaları tercih ediliyor.

TREND DESEN: LEOPAR VE ZEBRA

Sonbahar sezonunun trend deseni leopar ve zebradır. Renkler hakkında kırmızı, bej ve siyahtır. Abartılı ve dikkat çekici desen ve detay kenarları trendler arasında yer almaktadır. Leopar ve zebra, desen olarak trenddir. Kumaşlarda trend ise kadifedir. Bu desen ve kumaş, yalnızca elbiselerde değil ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarda kullanılmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Evde yapılabilecek doğal temizlik malzemeleri

DOKSANLAR MODASI KIŞIN TRENDLER ARASINDA

Bu sezon için 90’lı senelerin kombinleri tercih ediliyor. Doksanlarda 2020 sonbahar ve kış sezonuna taşınan parçalar crop top ve desenli hırkalar oluyor. Crop top bluz ve kazaklar ile beraber üzeri çiçek ve yıldız vb. simgelerin yer aldığı hırkalar, alışveriş listelerinde bulunuyor.Cevap bırakın