Tabu oyunu nedir? Nasıl oynanır?

0

Koronavirüs salgının yol açtığu son zamanlarda karantina günlerinde keyifli oyunlar oynayarak, can sıkıntınızı önleyebilir, zamanınızı kaliteli …

Koronavirüs salgının yol açtığu son zamanlarda karantina günlerinde keyifli oyunlar oynayarak, can sıkıntınızı önleyebilir, zamanınızı kaliteli bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Can sıkıntınızı alacak şu günlerde oynayabileceğiniz tabu oyununu sizler için haberimizin içerisinde ayrıntılı bir biçimde açıklıyoruz…

Tabu, Hasbro oyun firması tarafından 1989 tarihinde piyasaya sürülmüş bir kart oyunudur. Tabu genellikle kazanmaktan çok süreç içinde eğlenmeyi amaçlayan bir aile oyunu olarak tanımlanabilir. Tabu oyunu, 6 yaşından büyük çocuk ve erişkinlerin oynayabileceği bir oyundur. Bireyler evvel iki gruba ayrılırlar. Grupların sayısı eşit olmalıdır. Tabu oyunu, kelime haznenizi geliştirecek bir oyundur. Ailecek keyif içerisinde oynanan tabu, kısıtlı zaman içerisinde yakın sözcükleri türetmeniz hakkında sizleri hırslandıracak. Peki, eğlencesi bol tabu oyunu nasıl oynanır? Tabu oyunu oynarken nelere dikkat edilmelidir? Tabu kaç kişilik oynanan bir oyundur? İşte, tabu oyunun kaideleri…

TABU OYUNU NASIL OYNANIR?

Tabu oyunu, en az 6 kişiyle olmak üzere 12 insana kadar oynanabilen bir oyundur. Bireyler evvel iki gruba ayrılırlar. Grupların sayısı eşit olmalıdır.

Oyuna başlamak üzere tabu kartlarından beş taneyi eline alır. Bu kişinin anlatımı sırasında onun yasaklı sözcükleri söyleyip söylemediğini kontrol etmek üzere karşı takımdan bir kişi onun yanına gelir ve kartlara anlatım zamanınce beraber bakarlar.

Anlatıcı kartları eline aldıktan sonra, süre başlamış kabul edilir ve kum saati çevrilir. Anlatıcı 5 kartı aynı anda eline alabilir yahut anlattıkça kart çekmeyi seçebilir. Bu onun seçimine kalmıştır.

Oyunu zorlaştırmak isteyenler, kartların sırayla çekilmesi gerektiğini belirtip “pas” geçilen sözcükleri tekrar anlatma hakkının olmadığını kabul edebilirler.

Tabu oyunu içerisinde yüzlerce kelime bulunduran kartlar bulunmaktadır. Oyunun konsepti; oyun kartında yazan sözcükleri kullanmadan anlam olarak karşıdakine anlatabilmektir.

Tabu oyunu oyna

Tabu oyunu kuralları

Tabu oyunu kelimeleri

Telefonda tabu nasıl Oynanır

Tabu kelimeleri nasıl anlatılır

Tabu kelimeleri örnekleri

Tabu nasıl yapılır

Tabu oyunu Nedir
Ayrıca Bakınız.  Baldur's Gate Oyun Serisinin Hikayesi 2

Cevap bırakın