Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Tarçınlı doğal detoks suyu tarifi

Kilo vermek için tarçınlı detoks suyu uygulayabilirsiniz. Kan şekerini dengeye getirip açlık ataklarını önlemeye yararlı olur. Tatlı isteğini keser ve tarçınlı detoks suyu ödem söktürücü etkiye sahiptir.

Evdeki Tamamen doğal besinlerle hazırlanan detoks suyu, diyet yolcuğunuzdaki en büyük yardım edenlerinizden biri olabilir. Sizlerle hem tarifi hem püf noktalarını paylaşıyoruz.

Tarçınlı detoks suyu nasıl yapılır? İşte Cevabı

Bir litre oda sıcaklığında suya bir adet çubuk tarçın, bir avuç içi kadar taze nane ve bir adet dilimlenmiş elma ekleyin. Geceden sabaha kadar yahut en az beş saat beklemede bırakın. Önemli nokta: Detoks suyunu kaynatmıyoruz. Oda sıcaklığında suyun içinde tarçın ve diğer gıdaları bekletiyoruz. İsteğe göre portakal, nar, çilek, greyfurt gibi farklı seçimler uygulayabilirsiniz.

Kilo vermek için nasıl kullanmak gerekir?

Özellikle, ana yemeklerden evvel bir büyük bardak içebilirsiniz. Bu hem çabuk doymanızı sağlar hem de rahat sindirim için midenizi hazırlar. Spordan sonra detoks suyu içerseniz, vücudunuzun vitamin, mineral gereksinimini karşılamaya yararlı olur.

Detoks suyunda hangi besinler kullanılır?

Detoks suyunda kullanacağımız gıdaları, mevsime ve damak tadımıza göre seçebiliriz. Misal verilecek olursa, elma ve taze nane, portakal, limon ve maydanoz gibi… Kış mevsiminde portakal, mandalina gibi meyveleri tercih ederken, ilkbaharda çilekli detoks suyu yapabiliriz.

Tarçınlı detoks suyu ne kadar içilir?

Uzman kişiler, günde 2 litre su içmeyi tavsiye ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, gün boyunca 1 litre tarçınlı, 1 litre yalın su içebilirsiniz. En iyi biçimde yarar görmek için 7 gün boyunca tarçınlı detoks suyuna devam edebilirsiniz. Bunu tamamlayınca bir hafta ara verip farklı bir tarif deneyin, örneğin yağ yakıcı detoks suyu… 7 gün kullanımı tamamlayınca tekrar tarçınlı olana geçebilirsiniz. Yani, Böylece dönüşümlü olarak içmek en iyisidir.

Ayrıca Bakınız.  Ustasından lokma tatlısı tarifi

Kilo vermeye yararlı olur?

Evet, sıhhatli zayıflamak için yarar sı vardır. Lakin, tabii ki beraberinde yiyip içtiklerinize ve gmeşhurk hareket miktarına dikkat etmeniz gerekir. Her gece kendinize detoks suyu hazırlamak, diyette disiplin artırmak için zihinsel güç kazanmanızı sağlar.

Elmalı tarçınlı detoks suyu yarar ları nelerdir?

İlk yarar sı: Kilo vermek için en mühim adım olan, su içme alışkanlığı kazanmanızı sağlar. Bilmelisiniz ki yeterli miktarda su içmediğinizde, vücudunuz yağ depolamaya başlar ve iştahınız açılır. Buna ek olarak, özel haberimizin en başında belirttiğimiz gibi ödem söktürücü, iştah dengeleyici ve tatlı isteğini kesici yarar ları bulunmaktadır.Cevap bırakın