Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Tarık Ünlüoğlu kimdir? Biyografisi

Geçtiğimiz sene vefat eden usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun eşi Gülenay Kalkan, sosyal paylaşım sitesi hesabından duygulu bir paylaşımda bulundu.

2019 yılının Ekim ayında aniden vefat eden Tarık Türkoğlu Türk sinema camiasını yasa boğdu. hemen hemen bir yıl olacak ölümünün sonrasında eşi Gülenay Kalkan’dan yeni bir paylaşım geldi. Kalkan, sosyal paylaşım sitesi hesabından bir video paylaşarak “Hiç ayrılmadık ki” notunu düştü.

Kurtlar Vadisi’nin efsane oyuncusu Testere Necmi’yi oynayan Tarık Ünlüoğlu vefat etti. Son olarak ekranlara Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle gelen Ünlüoğlu uzun zamandır akciğer kanserinden dolayı tedavi görüyordu. Lakin 1 Ekim tarihinde yaşam mücadelesini kaybetti. Usta oyuncunun ailesi ve dostlarının katıldığı cenaze töreni yapıldı. tören sonrasında tabutu Levent Camii’ne götürüldü. Veda sırasında ayakta duramayan eşi Gülenay Kalkan’a Selçuk Yöntem ve Oktay Kaynarca destek oldu. Cenaze namazından sonra defnedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akciğer kanseri sebebiyle vefat eden usta sanatçı Tarık Ünlüoğlu’nun eşi sanatçı Gülenay Kalkan’ı arayarak başsağlığı diledi.

DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA!

Usta oyuncunun doktorundan hastalığına ve ölüm nedenine dair ilk açıklama geldi:

“değerli sanatçımız Tarık Ünlüoğlu’nu maalesef bugün kaybettik. Bir süredir ileri evre akciğer kanseri sebebiyle tedavi görüyordu. Bu sabah solunum yetmezliği sebebiyle yoğun bakım servisimize aldık, ama yapılan tüm tıbbı müdahalelere rağmen saat 12.40’ta kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz.”

TARIK ÜNLÜOĞLU HAKKINDA AZ BİLİNEN GERÇEKLER…

ÜNLÜ İSİMLERİ YASA BOĞAN HABER!

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY

“Tiyatro ve sinema dünyamızın değerli oyuncusu Tarık Ünlüoğlu’nun vefat haberini büyük üzüntüyle öğrendim. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Sanat camiamızın başı sağ olsun”

Ayrıca Bakınız.  Sadakatsiz 10. yeni bölüm fragmanı

OKTAY KAYNARCA

“Abimm… Mekanın cennet olsun canım abimmm…”

NEZ

“Çok değerli bir ustamızı kaybettik ailesine ve sevenlerine sabır dilerim. Tanıdığım en kibar can adamlardan biriydi Tarık abim mekanın cennet olsun”

İSMAİL BAKİ
“Nurlar içinde uyu Tarık Ünlüoğlu.”
HALUK BİLGİNER
“Abemm.. canım abemmm.. Çok üzgünüm…..çoook”
DERYA BAYKAL
“Ahhh benim güzel dostum, hepmizi yaktın acımız sonsuz.. Hepimizin başı sağolsun.”
OYA BAŞAR
“Canım. Canımız. Canım dostum. Çok erken gitti aramızdan. Sürekli görüşüyorduk. Dün akşam görüşemedik yalnızca. Bugün vefatını öğrendik. Tedavi görüyordu. Yoğun bakımına alındıktan 15 dakika sonra yaşamını yitirdi.”

TARIK ÜNLÜOĞLU KİMDİR?

16 Kasım 1957 tarihinde doğan oyuncunun gerçek adı Reşat Tarık Ünlüoğlu’dur. İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olan oyuncu, daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Yirmi yıla aşkın süresince Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yapan oyuncu hafızalara Kurtlar Vadisi dizisindeki Testere Necmi karakteri ile kazındı. Seslendirme oyuncusu da olan Ünlüoğlu 2001 senesinden beri ekranlarda yer almakta.

DİZİLERİ;

2001 // Nasıl Evde Kaldım

2003 – 2004 // Kurtlar Vadisi

2005 -2007 // Gümüş

2006 // Bebeğim

2007 // Benden Baba Olmaz

2008 // DalgaKıran

2008 -2010 // Benim Annem Bir Melek

2011 – 2013 // Avrupa Avrupa

2014 // Bir Yusuf Masalı

2015 // Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

FİLMLER;

2006 // Umut Adası

2007 // Bayrampaşa: Ben çok Kalmayacağım

2007 // Kabadayı

2009 // Aşkın İkinci Yarısı

2011 // Eyvah Eyvah

2011 // Berlin Kaplanı

2015 // Kara BelaCevap bırakın