Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Tesla, Arabalarına Bir Sıra Dışı Bir Özellik Daha Katıyor

önümüzdeki zamanlarda Tesla araçları hiçbir çocuğun hatalılıkla sıcak araçlarda bırakılmamasını sağlayacak bir özellikle beraber gelebilir. Otomobil üreticisi, şu andaki kaidelerin izin verdiğinden çok daha yüksek güç seviyesi kullanacak olan bir kısa mesafe etkileşimli hareket algılama cihazını araçlarında kullanmak için FCC’ye izin başvurusunda bulundu. şirketin başvurusuna göre cihaz, aracın içerisindeki hareketleri belirlemek ve araçta yer alan bireyleri sınıflandırmak için milimetre dalga radar teknolojisini kullanıyor.

Firma, Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’nin verilerine göre 2019 senesinde 50’den çok çocuğun sıcak araçların içerisinde bırakıldıkları için hayatlarını kaybettiklerini sözlerine ekledi Tesla, örtüler ve çocuk kemerleri gibi yumuşak malzemelerin içini “görebildiği” için bu teknolojinin benzer ölümleri engellemek adına daha tesirli olabileceğini düşünüyor. bunun yanısıra ağırlık tabanlı algılayıcı sistemlerinin aksine soluma desenlerini belirleyebileceği için gerçek bir çocuk ve başka bir cisim içindeki farkları da algılayarak hatalı alarmları engel olabilecek.

FCC tarafından paylaşılan kamusal bildirime göre Tesla, bu başvuruyu 31 Temmuz tarihinde yaptı. Şimdi ise ajans, 21 Eylül 2020 tarihine kadar otomobil üreticisinin isteği hakkındaki yorumları topluyor.

Ayrıca Bakınız.  Geliştirilmesini İsteyeceğiniz 9 Araba Modeli


Cevap bırakın