Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2021 model Toyota Yaris lansmanında gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye’de yer alan araçlar için yeni …

Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2021 model Toyota Yaris lansmanında gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye’de yer alan araçlar için yeni vergi sistemi önerisinde bulundu.

Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!

Corona virüs pandemisi döneminde hibrit araçların öneminin arttığına değinen Bozkurt, herhangi bir teşvik uygulandığı taktirde hibrit araç satışlarının hızlanacağını sözlerine ekledi

Ülkemizde uygulanan otomobil vergilerine de değinen Toyota Türkiye CEO’su Bozkurt, “Genel anlamıyla vergi sisteminin artık yeni teknolojileri anlatan bir sistemle değiştirilmesi gerektiğini söylüyoruz. Avrupa’da, ABD’de uygulanan sistemler incelenip; günümüzün teknolojilerini teşvik eden, bu teknolojilerin önünü açacak, bizi motor hacimleriyle kısıtlamayacak yeni bir vergi yapısına ulaşılabilir.diye konuştu.

Dizel araçlarla alakalı de konuşan Bozkurt, emisyon normları ile alakalı yeni düzenlemeler daha sonra dizel araçların sonlandığıni ve satışların yüzde 40’lara gerilediğini açıkladı. Avrupa’da bu rakamın yüzde 27’lere düştüğünü sözlerine ekledi Bozkurt bunun yanısıra, 2018 senesinde Türkiye’de dizel araç satışını bırakan ilk otomobil firması olduklarını açıkladı.

Ayrıca Bakınız.  Google çöktü mü? Gmail çöktü mü?

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ