Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Tozkoparan İskender İstanbul’un neresinde çekiliyor?

Tozkoparan İskender İstanbul’un neresinde çekiliyor?, Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi?, Herkese Merhabalar dizi sever takipçilerimiz, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımız için Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi? başlığı altında geniş bir şekilde bilgiler sunmak istedik. Yazımızın detayında Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi? ile alakalı tüm bilgilere inceleyebilirsiniz.

İlk reklamı yayınlanmış olan Tozkoparan İskender dizisi çok yakın bir zamanda TRT1 ekranında yayınlanmaya başlayacak. Dizinin çekim yerleri de seyirciler aracılığıyla merak konusu halini aldı. Dizi çekiminde kullanılmış olan mekanlar dizi takipçileri aracılığıyla ö-çok bi hayli merak konusu olduği içi bu yazımızda Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi? sorularının yanıtını vereceğiz.Tozkoparan İskender Dizisi Çekim Yerleri

Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor?

tozkoparan iskender dizisi hangi okulda ceiliyor

Güncelleme; Tozkoparan dizisinin çekildiği Taygu Koleji gerçek hayatta İstanbul Maltepe’de bulunan Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi binasıdır.

Tozkoparan İskender dizisi çekimleri yine Temrenli’de çekiliyor. İskender’in kendi dönemi de Yörüklü Köyü’nde geçiyordu. Tozkoparan İskender dizisinde Mavi Ay takımı yeni bir okulda sürdürmektelar. Temrenli İlkokulu yıkıldı ve bu yüzden hepsi başka okula gitti. Mete, Burak, Merve başka okullara gitse de Taygu Kolejine giden Mavi Ay’ı izleyeceğiz bizler.

tozkoparan iskender taygu koleji nerede hangi okul

Tozkoparan İskender dizisinde ormanlık sahneler oluyor. Tozkoparan İskender dizisinde çekimlerin yapıldığı orman İstanbul Beykoz civarında. Tozkoparan İskender dizisi çekimleri İstanbul’da yapılıyor.

tozkoparan iskender hangi ormanda cekildi

Tozkoparan İskender dizisinin çekimleri Temrenli yakınlarında geçiyor. Önceki sezonda Temrenli kasabasında geçen Tozkoparan şimdi de Temrenli’ye yakın yerde çekiliyor. Çünkü çocuklar Temrenli’de ki okullarının yıkılmasının ardından en yakında zamandaki özel okula burslu olarak geldiler.

Ayrıca Bakınız.  Ramo 36. bölüm fragmanı izle show tv

tozkoparan iskender hangi sehirde cekiliyor

Tozkoparan İskender dizisi çekimlerinin yapıldığı Taygu Koleji nerede? Taygu Koleji gerçek adı ne? Tozkoparan İskender dizisinde kullanılan bir özel okul. İstanbuldaki özel okullardan birisinin adı Taygu Koleji olarak değiştirildi ve dizide kullanılıyor.

tozkoparan iskender nerede cekiliyor adresi

Taygu Koleji Nerede?

Elif, Arda, Sinan ve Asya Taygu Koleji’ne gidiyorlar. Taygu özel bir kolej. Taygu Koleji’de Temrenli Kasabasına yakın bir mevkiide. Taygu Koleji adresi bilgilerine ulaşınca konumuza ekleyeceğiz.

Taygu Koleji Nerede yer aliyor

3. sezonu ile ekranlarda bulunan dizi TRT1 kanalının en bi hayli beğeni alan dizilerinde biridir. Pek çok dizide de olduğu gibi Tozkoparan İskender dizisinin çekimi için de İstanbul ili tercih edilirken, dizi çekimlerinde sürekli olarak yeşillikli ve doğal yapısı bozulmamış yerler seçildi. Dizinin en bi hayli beğeni alan özelliklerinden bir tanesi de çekim yerlerinin bol yeşillikli ve doğa ortamında olması oldu.Tozkoparan İskender Dizisi Çekimde Kullanılan Orman Nerede

Tozkoparan İskender Dizisi Çekim Yerleri

Tozkoparan dizisinin çekim yerleri seyirciler aracılığıyla büyük dikkat çekerken dizi çekimleri için orman ve etrafındaki doğal yapısı az zedelenmiş semtlerden yararlanıldı. Dizide kullanılmış olan mekanlar içinde Beykoz yakınlarında bulunan bir orman ve yine Beykoz civarlarında bulunan okul ise çekimler için Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla onaylanmıştır.Tozkoparan İskender Dizisi Mekanlar Neresi

Tozkoparan İskender Dizisi Mekanlar Neresi?

Fotoroman Film Yapım imzalı olan dizi Tozkoparan İskender dizisinde çekimler için genelde okul ve orman kullanıldı. Dizide çekimlerin yapılmış olduğu okul ve orman İstanbul’un Beykoz semtinde bulunmaktadır. Dizide Beykoz semtinin çekilmesinin amacı doğal yapının bozulamamış bir ortam olması ve seyirciler aracılığıyla daha çok beğeni toplamasıdır. Tozkoparan İskender çekimleri nerede yapılıyor hangi orman derseniz bu görüntüler Darıca beldesinde bulunan setten çekildi.Tozkoparan Iskender cekimleri nerede yapiliyor

Tozkoparan İskender Dizisi Çekimde Kullanılan Orman Nerede?

Yönetmen koltuğunda Şevki Es’in oturmuş olduğu dizide çekimlerde kullanılmış olan ve dizinin tanıtım filminde de görmüş olduğumuz orman dizinin çekimlerinin büyük bir bölümünde kullanılmıştır. Dizinin büyük bölümünde kullanılan ve Tozkoparan İskender’in ok attığı orman Beykoz’da bulunan bir ormanda çekilmiştir.Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor

Ayrıca Bakınız.  Doğduğun Ev Kaderindir nerede çekiliyor? Zeynep'in yeni evi nerede?

Tozkoparan İskender Dizi Setine İzleyici Olarak Gidilebiliyor Mu?

Bütün dizi setlerinde de olduğu gibi tesirini sürdürmekte olan Covid-19 sebebiyle geniş önlemler alınmakta ve hem kamera önü hem de kamer arkasında bulunan herkes büyük bir titizlikle çalışmasını sürdürmektedir. Olası bir virüs bir başkasına geçmesini önlemek amacı ile de dizi setlerine seyirci kabul edilmemektedir. Sosyal mesafe kuralına ve maske kuralına da olduğunda dikkat edilmeye çalışılmaktadır.

taygu koleji nerede

Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor? Mekanlar Neresi? sorusu ile ilgili siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık. Sizlerin de başka merak ettiği veya aklınıza takılan şeyler olursa yanıtlayabiliriz. Aşağıda bulunan yorum bölümünden da bizlere görüş ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Tozkoparan İskender Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri konumuza da inceleyebilirsiniz.Cevap bırakın