Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

TRT Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Nerede Çekiliyor Konusu Oyuncuları Kim 2021-2022

TRT Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Nerede Çekiliyor Konusu Oyuncuları Kim 2021-2022

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) son dönemde baş yapıt denilebilecek düzeyde kaliteli televizyon program ve dizilerine imza atıyor. Abdülhamit, Kuruluş Osman gibi büyük bütçeli, işlediği konu açısından önemli ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizilere bir yenisini daha ekliyor. 2021-2022 yeni yayın döneminin başlamasıyla birlikte 13 Eylül 2021 pazartesi günü yayın hayatına başlayacak dizinin adı Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı. Dizinin konusu ve oyuncu kadrosuyla şimdiden çok gemiş bir izleyici kitlesine ulaşacağı belli. Bu nedenle biz de bu yazınızda Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı dizisi nerede çekiliyor, Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı oyuncu kadrosu ve Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı konusu ne başlıklarına bakalım istedik.

TRT Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Dizisi Nerede Çekiliyor
TRT Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Dizisi Nerede Çekiliyor

TRT Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı dizisi ES film tarafından çekiliyor. Barbaros Hayrettin Paşa ve Oruç Reisin hayat hikayesinin konu edinildiği dizide çok fazla sahne denizde ve gemilerde çekilecek. Bu nedenle dizinin çekimi için İstanbul ili Beykoz ilçesi tercih edilmiş. Aynı zamanda gemiler için tersaneler de sıklıkla kullanılacak. Barbaroslar: Atlasın Kılıcı Dizisinin çekimlerinin yapılacağı diğer bir yer ise daha önce çok sayıda diziye de ev sahipliği yapmış olan Kundurucular.

Ayrıca Bakınız.  Ramo 36. bölüm fragmanı izle show tv

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Oyuncu Kadrosu

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı dizisinin başrolünü Oruç Reis rolü ile Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe Barbaros Hayreddin Paşa rolünde, Yetkin Dikinciler İshak Reis rolünde, Caner Topçu İlyas Reis Reis, Bahadır Yenişehirlioğlu Yakup Ağa ve Pelin Akil Altan Izabel rolünde yer alacak.

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Oyuncu Kadrosu
Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Oyuncu Kadrosu

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Oruç Reis Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Büyük dedeleri Yugoslavya Türklerinden olan[4] Engin Altan Düzyatan,[5] 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi. 2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul’a oyunculuk için geldiği yıllarda Kenter ve DOT Tiyatrosu’nda görev almış, ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyun yönetmiştir. Hazal Kaya ve Naz Elmas ile birlikte Beymen Club’ın 2010 koleksiyonu çekimlerinde yer almıştır.

Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alan sanatçı ayrıca 1 Milyon Canlı Para isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır. 2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. TRT 1’de yayımlanan Diriliş Ertuğrul adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer almıştır. FOX TV kanalında yayımlanan Kurşun dizisinde başrol oynamıştır.

2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile evlendi.[1] Emir Aras ve Alara adlarında iki çocuğu oldu.[2][3]

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Engin_Altan_D%C3%BCzyatan

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Barbaros Hayreddin Paşa Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe 5 Mayıs 1988’de İzmit’te dünyaya geldi.[1] İlk ve ortaöğrenimini İzmit’te tamamladıktan sonra İstanbul Lisesinde yatılı olarak okudu.[2] Yükseköğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde yaptı.

Ayrıca Bakınız.  Camdaki Kız Nerede Çekiliyor - Nalanın Evi Nerede

2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yapan Astepe, ardından tiyatro ve televizyon projelerinde yer almaya başladı. Karadayı dizisinde Orhan, Analar ve Anneler dizisinde Mustafa, Rüya adlı dizide Alaz, Sen Anlat Karadeniz’de Tahir karakterini[3] canlandırdı.

Berkun Oya’nın yazıp yönettiği Bayrak ve Babamın Cesetleri,[4] Sami Berat Marçalı’nın sahnelediği Cam Yapraklar[5] oyunlarında rol aldı.

Emre Yeksan’ın yönettiği Körfez filminde Selim karakterini canlandıran[6] Astepe, ayrıca Üniversiteli, Zayiat, Meşakkat ve Karısı, Balık Havuzu adlı kısa filmlerde de yer almıştır.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ula%C5%9F_Tuna_Astepe

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı İshak Reis Yetkin Dikinciler Kimdir?

Yetkin Dikinciler (d. 15 Ağustos 1969), Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur.

İstanbul’da doğdu. Emekli subay bir baba ve Kızılay hemşiresi bir annenin tek çocuğudur. İlkokul ve liseyi İstanbul’da okumuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi.

Babam ve Oğlum filmindeki rolüyle tanındı. Biket İlhan’ın yönettiği Mavi Gözlü Dev adlı filmde Nâzım Hikmet’i canlandırdı.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Yetkin_Dikinciler

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Altan İzabel Pelin Akil Kimdir?

Pelin Akil (d. 17 Nisan 1986, İstanbul), Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Rent Müzikali, Marika’nın Serveti, Abim Geldi, İstanbulname, Depo, Sersefil-Korkuyorum Sevgilim ve Closer gibi tiyatro oyunlarında yer almıştır. Pelin Akil’i biz ilk olarak 2007-2011 yılları arasında FOX’da yayımlanan Arka Sıradakiler dizisiyle tanıdık, ardından TRT 1’de yayınlanan, Pana Film’in yapımcısı olduğu Kurt Kanunu dizisinde Ballı Naciye rolünü oynadı, Kurt Kanunu’nda oynadığı süreçte bir de TRT 1’de yayımlanan Seksenler dizisinde Seçil karakterine can veriyordu.

Pelin Akil başka projelerde yer aldı ama 6. sezonda tekrar Seksenler dizisine dâhil olmuştur. 2012 yılında Show TV’de yayımlanan Suskunlar dizisinde Nisan karakterini canlandıran Pelin Akil daha sonra karşımıza 2014 yılında TRT 1’de yayınlanan Kızıl Elma dizisiyle çıktı. 2015’te Show TV’de yayımlanan Ne Münasebet dizisinde Nil karakterine can vermiştir. Bunların yanı sıra Atv’de yayınlanan Aile İṣi ve yine Star TV’de yayımlanan Çember gibi projelerde yer almıştır. Pelin Akil sadece dizilerde oynamadı, hem beyaz perdede hem tiyatro oyunlarıyla karşımıza çıkmaya devam etti.[1][2][3]

Ayrıca Bakınız.  Ezgi Sertel'le Fazlası Zarar Kim Birinci Oldu?

Anne tarafından Makedonya göçmeni, baba tarafından ise Boşnak asıllıdır.[4]

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Pelin_Akil

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Konusu Ne?

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Dizisinin konusu Türk denizcilik tarihinin en önemli iki komutanı olan Barbaros Hayrettin Paşa ve sorum Reisin yaşam hikayeleri. Savaşları ve bu süreçlerde karşılaştığı zorluklar. Doğal olarak dizinin de ilgi çekmesi açısından daha lirik bir dille senaryolaştırılması ve kaleme alınması bekleniyor.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Barbaroslar:_Akdeniz%27in_K%C4%B1l%C4%B1c%C4%B1 rel=”dofollow”

Barbaroslar: Akdenizin Kılıcı Fragman İzleCevap bırakın