Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Uyanış Büyük Selçuklu nerede çekiliyor?

Yayına girdiği günden beri Pazartesi akşamlarının reyting birincisi Uyanış Büyük Selçuklu, dizide geçen İsfahan Sarayı’nın nerede bulunduğu vb …

Uyanış Büyük Selçuklu nerede çekiliyor?

Yayına girdiği günden beri Pazartesi akşamlarının reyting birincisi Uyanış Büyük Selçuklu, dizide geçen İsfahan Sarayı’nın nerede bulunduğu vb. sorularla Google’de çok fazla aranılıyor. Dizinin çekim yerleriyle alakalı araştırılan soruların cevapları, yazımızda.

İsfahan Selçuklu Sarayı nerede

TRT’nin Pazartesi akşamlarına reytingleriyle ismini duyuran tarihi dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, konusu ve karakteriyle olduğu çekimlerinin yapıldığı mekan ve dizide adı geçen İsfahan Sarayı ile gözleri üstüne topluyor. Mekanlarıyla şimdiden hafızalara yerleşmiş olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin mekan ve yerleri, seyirci tarafından çok fazla araştırılıyor. Peki Uyanış Büyük Selçuklu’nun çekildiği yerler ve İsfahan Sarayı nerede? Dizide tercih edilen saray İstanbul’da mı? Cevabı araştırılan soruların cevapları, yazımızda.

İmaparatorluk, 1037 senesinde Tuğrul Bey tarafından kurulmuştur. Kurulduktan kısa bir süre sonra İslam dünyasının merkezi otoriden yoksun olan siyasi haritasını birleştirmiştir ve Haçlı Seferleri’nin 1 ve 2.’sinde kilit bir rol üstlenmiştir.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

İSFAHAN SELÇUKLU SARAYI NEREDE?

Yönetmen koltuğunda Emre Konuk’un oturduğu ve senaryo çalışmaları 3 sene süren Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin çekimleri, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Beykoz beldesinde ve Şile’ye bağlı olan Riva’da kurulan set platolarında yapılmaktadır.

Dizide geçen İsfahan Selçuklu Sarayı, İran’da yer almaktadır. İran’ın İsfahan şehrinde bulunan saray, Çehel Sütün Sarayı olarak da geçmektedir. Safevi Şahı I. Abbas tarafından inşa ettirilmiştir. Saray, geniş bir botanik bahçenin bir parçası olarak yapılmıştır.

Büyük Selçuklu nerede kuruldu,
Uyanış Büyük Selçuklu nerede çekildi,
Uyanış Büyük Selçuklu Sarayı nerede,
Uyanış Büyük Selçuklu Sarayı nerede çekiliyor,
Uyanış Büyük Selçuklu nerede ÇEKİLİYOR,
Büyük Selçuklu Sarayı nerede kuruldu,
Uyanış Büyük Selçuklu saray nerede çekiliyor,
Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları,

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ