WhatsApp, İhbar Etme Metodunu Değiştiriyor

0

WhatsApp her ne kadar dostların, ailenin, iş dostlarının ve işletmelerin sürekli iletişim halinde kalmaları için harika bir yol sağlıyor olsa da …

WhatsApp her ne kadar dostların, ailenin, iş dostlarının ve işletmelerin sürekli iletişim halinde kalmaları için harika bir yol sağlıyor olsa da, bu platform aynı zamanda kötüye kullanıma da açık. Bilinmeyen kullanıcılardan gelen spam içeriği gerçek bir sorun ve birçok kişi bu uygulama aracılığıyla kötüye kullanıma maruz kalıyor.

Diğer benzer uygulamalar ve sosyal ağ platformları gibi, WhatsApp da uzun zamandır tacize neden olan, küfürlü iletilar gönderen yahut başka bir biçimde kaideleri çiğneyen kullanıcıları şikayet etme seçeneği sunuyordu. Şimdiyse raporlama donanımıni, daha da kullanışlı hale getirmek için geliştiriyor.

Mevcut raporlama metodu oldukça basit. Kaygılendiğiniz bir kişi hakkında bir rapor göndermek için bir düğmeye basmanız yeterliydi, ve başka hiçbir bilgi WhatsApp ile paylaşılmıyordu. Lakin en son güncellemeyle, bir kullanan kişiyi bildirdiğinizde, aktif üyenin size gönderdiği son iletiları da WhatsApp ile paylaşmanız gerekiyor.

Yeni raporlama ve ileti paylaşma donanımı yalnızca bireyler için değil, aynı zamanda grup sohbetleri ve işletmeler için de geçerli. Yeni metodun iki temel avantajı bulunuyor. Yalnızca WhatsApp’a daha fazla bilgi vermek ve firmasın daha iyi kararlar vermesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda diğer kullanıcılar hakkında haksız şikayette yer alan bireylerin sayısını azaltmaya da yol gösterecek.

Ayrıca Bakınız.  OPPO Reno 4 Lite Detaylı İnceleme

Cevap bırakın