Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Windows 10 Güncellemesi Mavi Ekran Kabusunu Geri Getirdi

Windows 10 Güncellemesi yapan kullanıcıların mavi ekran sorunu oldukça can sıkıcı olmaya başladı açıkcası. Yeni bir Windows 10 güncellemesi artık pek şaşırtmasa da bazı kullanıcıların cihazlarında sorunlara yol açtı. Eylülde paylaşılan güncelleme, Windows 10’un Mayıs 2020 güncellemesini yükleyenler için bir dizi sorunu gidermeyi amaçlıyordu lakin bazı şeyleri daha kötü yaptığı anlaşılıyor.

Sorunlar arasında en çok can sıkanı, web sitelerine oturum açmayı ilgilendiren bir problemin ortaya çıkması. Bazı kullanıcılar, Windows 10’u her baştan başlattıklarında web sitelerine yeniden oturum açmak zorunda kaldıklarını, problemin Microsoft uygulamalarını da etkilediğini söylüyorlar. Diğer bir sorun ise mavi ekran olarak karşınıza çıkıyor. Bu problemin Windows’un bir çevrimdışı klasör yahut etki alanı profilinin varlığını algılaması üzerine yaşandıği bilgisi yer alıyor. Microsoft, bu problemin farkında olduğunu ve onarım için uğraştığını sözlerine ekledi

Diğer sorunlar arasında sistem çökmeleri, Windows Arama ve Başlat Menüsü işleviyle ilgili sorunlar ve bazı zaman sistemin yeniden başlama döngüsüne girmesi bile var.

Microsoft’un tüm bu sorunları ortadan kaldıracak bir yamayı ne kadar süratli hazırlayabileceği konuşulurken, bazılarına göre güncellemenin tamamen geri çekilmesi gerekiyor. Sorunları gidermesi gerekirken yeni sorunlara yol açan yamalar, özellikle bundan dolayı ekonomik zarar gören şirketlerin canını sıkıyor.

Sürekli mavi ekran hatası alıyorum
Bilgisayar sürekli mavi ekran veriyor
Windows 10 mavi ekran pc açılmıyor
Güncellemeden sonra mavi ekran
Mavi ekran Hatası Nasıl Çözülür
Windows stop code QR
Bilgisayar mavi ekran veriyor
Masaüstü mavi ekran oldu
Ayrıca Bakınız.  Savunma sanayinde "yapay zeka" dönüşümü


Cevap bırakın