Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Windows 10X ne zaman çıkacak?

Çift ekranlı cihazlarda kullanılması planlanırken- tek ekranlı cihazlar için de geliştirilen Windows 10X, çıkış tarihi için yaşanan gecikmeyle gündem olmuştu. Lakin yeni gelen habere göre kullanıcıların beklemesi gereken süre epeyce azaldı. Windows 10 gibi çalışan işletim sisteminde görsel değişikliklar bulunacak.

Dünyanın en çok tercih edilen bilgisayar işletim sistemi olan Windows için Microsoft’un çalışması devam etmekte. Yüksek güçlü cihazlar yerine günlük – iş amaçlı, tek ve çift ekranlı cihazlar için geliştirilen Windows 10X için 2022 yılı işaret ediliyordu.

Windows 10X çıkış tarihi için iyi haber

Geçtiğimiz temmuz ayında gelen haberlerde, işletim sisteminin çıkış tarihinin 2022 yılı olacağı belirtilmişti. İki ekrana sahip olan cihazların kullanıcılarla buluşmasıyla bu alan yönelen Microsoft’un, Surface Duo isimli modelinde bu işletim sistemini kullanacağı belirtilmişti. Lakin söz konusu model, Android işletim sistemine sahip olarak tanıtıldı.

Şimdi gelen haberde ise Windows 10X çıkış tarihi için 2021 yılının ilk ayları işaret edildi. Lakin gelecek olan sürümün de üstün donanımlara sahip olmayacağı belirtiliyor. Bu özellikler arasında 4 GB RAM ya da daha düşük RAM’e sahip olan cihazlarda çalışma bilgisi bulunuyor.

Windows çekirdeği kullanılarak geliştirilen bu sistem, mobil ve çift ekranlı modellerde çalışacak. Bu sayede gelecek olan ilk sürümün yalnızca tek ekranlı cihazlarda kullanılabileceği bilgisi yer alıyor.

Windows 10X indir

Windows 10X ISO

Windows 10X download

Windows 10X ne zaman çıkacak?

Windows 10X Emulator

Windows 10 X

Windows 11

Windows 10X sistem Gereksinimleri
Ayrıca Bakınız.  The Rise of Remote Work: How Technology is Reshaping the Future of Work


Cevap bırakın