Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

WordPress 301 yönlendirmesi nasıl Yapılır?

WordPress 301 yönlendirmesi nasıl Yapılır? , Htaccess 301 yönlendirme, 301 yönlendirme kontrol, Opencart 301 yönlendirme, 302 yönlendirme, Web Config 301 yönlendirme, 301 Moved Permanently hatası, 301 yönlendirme R10 gibi sorularınıza yanıt olarak düzenlediğimiz makalemizde 301 yönlendirmesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
WordPress 301 Yönlendirmesi, hem kullanıcıları hem de arama motorlarını ilk etapta istedikleri URL’den değişik bir URL’ye yönlendirme yöntemidir. 301 yönlendirmesi, bağlantı linkinin yönlendirilen sayfaya kalıcı bir biçimde yönlendirilmesidir. 301, bu tür yeniden yönlendirme için HTTP durum kodunu belirtir. Genel olarak 301 yönlendirmesi, bir web sitesinde yönlendirme uygulamak için en kaliteli metodtur.
301 yönlendirmesi, arama motorlarına bir sayfanın kalıcı olarak taşındıklarını ve yeni sayfayı dizine eklemelerini ve eskilerini dizinlerinden silmelerini istemek için tercih edilen bir komuttur.
301 Yönlendirme
Bir sayfanın URL’sini arama motoru sonuçlarında gösterildiği şeklinden değişik bir biçimde göstermeniz ve değiştirmeniz gerekiyorsa, 301 yönlendirmesi kullanmanız gerekmektedir. 301 yönlendirme, arama motorlarını ve ziyaretçileri asıl linke erişmesini sağlamanın iyi bir yoludur. 301 durum kodu, bir sayfanın yeni bir konuma kalıcı olarak taşınmış olduğunu belirtir.
301 yönlendirme özellikle aşağıdaki durumlarda yararlıdır:
Sitenizi ya da blogunuzu yeni bir domaine taşıdıysanız ve hedef sayfanın kesintisiz ve süratli bir biçimde açılmasını istiyorsanız 301 yönlendirme işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Ziyaretçiler sitenize değişik linklerden erişiyorsa; bu linklerden birini hedef link olarak seçmeniz ve diğer URL’lerden belirlediğiniz URL’ye hit yönlendirmek için 301 yönlendirme kullanmanız gerekmektedir.
Bunu, web için bir adres kartı değişikliği olarak düşünün. Her şey doğru yapıldığı sürece 301 yönlendirmesi, eski sayfanın kazandığı sıralamaları elinizde tutmanızı ve arama motorlarının sitenizin her iki sürümünü dizine eklemesi durumunda ortaya çıkabilecek yinelenen içeriği önlemenizi sağlar.
WordPress sitelerinizde Redirection eklentisi ile 301 yönlendirme işlemlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Web sayfalarını yeniden yönlendirmek için tercih edilen, farklı anlamlara sahip değişik HTTP durum kodları vardır. Hatalı kodu kullanmak arama motorunuzun sıralamalarını ters yönde etkileyebilir, bu nedenle her yönlendirme için uygun olanı seçtiğinizden emin olmalısınız. Bu noktada en çok tercih edilen kod 301’dir.
301: “Kalıcı olarak taşındı.” olduğunu ifade etmektedir.
Bu URL için ilerideki tüm ziyaretçilerin yeni URL’ye gönderilmesi ve bağlantıların yeni konumu yansıtacak biçimde güncellenmesi gerekir. Bu kod, bağlantı linkinin kıymetini (arama motoru sıralamasındaki gücü) yeni URL’ye geçirir.
WP Redirection Yönlendirme Eklentisi Ayarları
Redirection eklentisini kurduktan ve etkinleştirdikten sonra, ilk yönlendirmenizi eklemek için Araçlar »Yönlendirmeye gidin. Yeni Yönlendirme Ekle altında, bir URL’yi yeniden yönlendirecek bilgileri girebilirsiniz: Kaynak URL’nin altına eski URL’yi ve hedef URL altına yönlendirmek istediğiniz yeni URL’yi yazmanız yeterli gelmektedir..
Bu eklentide, On 404 sayfasında, tüm 404 hatalıların kaydını görebilirsiniz. Genel hatalıları bulmak ve onları mevcut sayfalara yönlendirmek için bu günlük dosyasını faydalanabilirsiniz.
Htaccess ile 301 Yönlendirme Kodu
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.eskisite.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^eskisite.com$
RewriteRule ^(.*)$ https://www.yenisite.com/$1 [R=301,L]
Ayrıca Bakınız.  Trafikte Tokat Attığı Kadın Tekvandocu Çıktı!


Cevap bırakın