Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yangın Sonrası Hatay!

Hatay’daki yangının bilançosu gün aydınlanınca yaşandı…Manzara yürek burktu

-Evlerin alevlere teslim olduğu yangın sonrası kişiler yaralarını sarmaya çalışıyor

-Yerleşim yerlerine de sıçrayan alevler sonucu birçok ev, araba ve iş yeri alevlere teslim olarak kullanılamaz duruma geldi

-Fatih Mahallesi Muhtarı Sedat Ulus, 14 evin tamamen yandığını belirtti

HATAY – Hatay’da çıkan orman yangını sonrası yerleşim yerlerine de sıçrayan alevler sonucu birçok ev, araba ve iş yeri alevlere teslim olarak kullanılamaz duruma geldi.

Hatay’ın Belen beldesinde geçen cuma günü başlayan yangın yerleşim yerlerine de sıçradı. Yangında alevlere teslim olan bir sitede birçok ev, araba ve iş yeri büyük hasar aldı. Yangının ilk başladığı noktada 2 otomobili ve evi yanan Göktay Demir isimli vatandaş, yangında her şeyini kaybettiğini sözlerine ekledi

“Evim, arabalarım gözümün önünde yandı”

Evinden dumanların içinde çıktığını, arabalarının da gözlerinin önünde yandığını anlatan Demir, “Söyleyecek bir şeyim yok. Ama işte canımız yanıyor, sıhhatimiz yerinde ona şükür ediyoruz. Evimiz yandı komple, arabalarım yandı gözümün önünde. Bir yerde candan sonra insan malını da düşünüyor, Allah kimseye böyle acı yaşatmasın. Evde çocuğumla, eşimle dumanların arasından çıktık. Hiç birşeyimiz kalmadı, evimizde tamamen yandı, kullanılabilir hiçbir durumu yok. Şuan hiçbir gücüm yok, aile firmasımiz vardı 2018’de battı, aile desteğiyle yaşamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“14 ev tamamen yandı”

14 evin tamamen yandığı Fatih Mahallesi Muhtarı Sedat Ulus, yangında büyük zarara uğradıklerini vurgulayarak sabotaj ihtimaline karşı vatandaşlarla birlikte nöbet tuttuklarını sözlerine ekledi Muhtar Ulus, “Dün gece sabotaj ihtimaline karşı sağ olsun emniyet mdürümüz TOMA’ları bekletti. Evlerimiz ormanlık alanlara yakın olduğu için polis personelleriyle birlikte itfaiye personelleri de hazır bekledi. Sabaha kadar güvenlik güçleri ile birliktedik ve birçok asılsız ihbar aldık. Millet huzursuz, tek tesellimiz yangında can kaybı yaşamamız. 14 tane ev tamamen yandı, 8-10 tane balkonda yer alan çekyatlar sebebiyle uçan kozalaklar balkonları yaktı, onlar süratlica söndürüldü, 20 tane kadar da pencere hasarlı evlerimiz var” şeklinde konuştu.

Ayrıca Bakınız.  Açıköğretim Sınavları İnternet Üzerinden Yapılacak

Diğer yandan, sabotaj ihtimaline karşı polis personelleri ve vatandaşlar sabaha kadar nöbet tuttu. Çevik kuvvet personelleri ise ters bir duruma karşılık alanda bekleyişini sürdürüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET SEHERCevap bırakın