Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yeni BMW M3 resimleri ve özellikleri

BMW, 23 Eylül tarihinde piyasaya çıkacak olan yeni BMW M3 ve M4 için geliştirmeler yapmaya ve test sürüşleri ile otomobillere son dokunuşlar yapmaya devam etmekte. Bu deneme sürüşlerinde ilk defa yeni BMW M3 kameralara yakalndı. İşte BMW M3 tasarımı ve bilinen sahip olduğu özellikleri:

Yeni BMW M3 ve bilinen sahip olduğu özellikleri

Alman otomobil devi BMW’nin hayalleri süsleyen araçlarından M3, yeni versiyonuyla ortalama bir ay sonra karşımıza çıkacak. Test sürüşleri devam eden otomobil şuana dek bir sır gibi saklanmıştı.

Son testlerde ise ilk defa kamuflajlı haliyle karşımıza çıktı. Gürüntüleri paylaşılan bu modelin BMW M3 Competition olduğu düşünülüyor. Yeni BMW M3 tasarımı ile de adından laf ettireceğe benziyor.

Otomobilin ön tarafına bakacak olursak, BMW 7 Serisi ile karşımıza çıkan dev ızgaralar, BMW M3 ile biraz daha makul bir büyüklüğe gelmiş gibi görünüyor. Genişlemesine büyüyen böbrek ızgara, bu model de daha çok uzunlamasına büyümüş. Hava kanalları da büyüyen otomobil, çok daha agresif bir görüntüye sahip olmuş görünüyor.

Otomobilin bu agresif görünümü jant tasarımına da yansımış. Jantlarda tercih edilen bu kübik tasarım hem ızgara da hem de geniş hava kanallarında kullanılmış. Aracın arkasında ise dörtlü egzoz ve agresif kübik çizgilerin devamı olan arka lambalar bizi karşılıyor.

BMW M3 sahip olduğu özellikleri içinden bazıları daha evvel ortaya çıkmıştı. BMW M3 ve M4, 3.0 litrelik twin-turbo motorla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. herkes tarafından bilinen modellerde tercih edilen motor 473 beygir gücüne sahip olacak. Görüntüleri paylaşılan M3 Competition ise 503 beygirlik bir motor gücüyle piyasaya çıkacak. Otomobile sahip olmak talep edenler, altı vitesli manuel ve 8 vitesli otomatik vites sisteminden istediğini seçebilecek. BMW M3 tasarımı ve sahip olduğu özellikleri sizce nasıl? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca Bakınız.  Geliştirilmesini İsteyeceğiniz 9 Araba Modeli

 Cevap bırakın