Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yılan yağı saç uzatır mı?

Bitkisel yağlar arasında gitgide popülerleşmeye başlayan ve adını sıkça duyduğumuz yılan yağı, hem saç uzatmada hem de saçların bakımlı bir biçimde uzamasına yardımcı olan Tamamen doğal bir yağdır. Peki yılan yağı nasıl kullanılır? Yılan yağının saça faydaları nelerdir? Yılan yağı saça zarar verir mi? Tüm suallerın yanıtı haberimizin özelliklerinde kolayca bulabilirsiniz.

Yılan yağı; gerçekten de yılanlardan elde edilen bir yağ türüdür. Çok eski zamanlardan, Eski Mısır’dan bu yana kullanıldığı söylenen bu yağ, o zamanlar farklı yağlarla bir araya getirilerek kullanılmış ve özellikle kellik sorunu yaşayanlar için bir çözüm olarak görülüyormuş. Alternatif tıp yönünden dünyaya ün salmış olan Çin’de ve Güney Afrika’da üretilen bu yağ, zamanla dünyanın birçok yerinde bulunabilir hale gelmiş ve popülaritesini de gün geçtikçe artırmaya devam etmekte. Yılan yağının kullanımından bahsedecek olursak; Saçların süratli uzaması ve dökülmesinin önüne geçmek için pek çok saç bakım ürünleri ve şampuanlar kullanılmaktadır. Bunların içerisinde yer alan kimyasallar saça zarar verdiği gibi saçın gözalıcı ve canlı görünümünü bozarak hem geç uzamasına neden olur hemde uzun soluklu zamanda saça zarar verebilir. Yılan yağı saç uzatmak ve dökülen saçların tekrar kısa zamanda yerine gelmesi için hem Tamamen doğal hemde faydaları yağlardan biridir.

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna cevap vermek gerekirse, çevresel etkilerden dolayı, cansız, kurumuş, yıpranma sonucu dökülen saçları kısa zamanda uzatmak için yılan yağını saç sürmek hem sıhhatli hemde Tamamen doğal görünmesini sağlar. Ya da saçlarınızı kuaförde kısa kestirdiniz ve tekrar kısa zamanda uzamak istiyorsanız yılan yağını kullanarak saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Yılan yağının içerisinde yer alan vitaminler saçı besler, saça bakım yapar ve saçı güçlendirir.

Ayrıca Bakınız.  En Etkili Koronavirüs Aşısı Hangisi 2021-2022

Zayıflamış, kabaran ve uçları kırılan saçları daha hacimli ve canlı gösterir
Saç diplerini nemlendirerek. Kuru set ve kırılgan saç tipine sahipseniz mutlaka denemelisiniz.

Hava şartlarından, tozdan, kirden etkilenen saçları canlandırır.

Yılan yağı saç diplerinde oluşan mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşumu önüne engel olur ve yok eder.

Yılan yağı saça sürüldüğünde inceleyen ve yıpranan saçları güçlendirir.

YILAN YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

Yılan yağı kullanılması ve saça uygulaması en basit yağlardan biridir. Yılan yağını saça sürmeden evvel saçın mutlaka temiz olması gerekir. Orjinal yılan yağını aktarlardan yada eczaneden temin edebilirsiniz. bunun yanısıra çok az miktarda yılan yağını şampuana ekleyerek her banyoda saçlarınızı bu şampuanla yıkamanız mümkün.

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna cevap vermek gerekirse,

Saçlar mutlaka temiz olmalı ve bir fırça ile temizlenmelidir.

Çok yoğun bir yağ olduğundan az miktarda saça damlatılır ve ortalama 5 dakika kadar saça masaj yapılır. Saç diplerine iyice yedirilmesi gerekir.

Saçlara uyguladıktan sonra 1 saat beklenir ve saçlar yıkanır.

Eğer saçların geç uzamasının yanında dökülmede ve saç uçlarında kırılma varsa saç uçlarında uygulamalısınız.

Yılan yağı kullananların bazıları yaptıkları yorumda yılan yağını gece saça sürüp yattıklarını ve tesirinin daha iyi olduğunu söylemiştir.

Yatmadan evvel yılan yağını saçınıza sürün be bir bone ile kaparak yatın. Sabah kaliteli bir şampuanla durulayın.

Yılan yağının saçı uzatması ve beslemesi için günde 1 defa uygulanmalı ve tesirli harika sonuç almak için 1 ay süresince kullanılmalıdır. Daha ilk kullanımdan bu yana saçlardaki gözalıcılık, hacim ve canlılığı göreceksiniz.Cevap bırakın