Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yolculuk Sırasında Yolda Güvende Kalmak için Sürüş İpuçları

Yolculuk Sırasında Yolda Güvende Kalmak için Sürüş İpuçları

Araba kullanırken güvende olmak çok önemlidir her türlü dikkatsizlik geri dönüşü olmayan sorunların ortaya çıkmasına neden olabliir. Bu yazımızda yolda güvende kalmanız için bazı ipuçları ve püf noktalarını sizlerle paylaşacağız. Halihazırda deneyimli bir sürücü olsanız da, sürüş sırasında pek çok engel ve tuzak vardır. Kazalar her zaman acemi yada tecrübesiz sürücülerin başına gelmez. Aynı zamanda profesyonel ve deneyimli sürücüler de bu tür sorunlarla karşılaşabilir. Bu nedenle direksiyonun arkasında ne yapmanız gerektiğini gözden geçirmek mantıklıdır. Araba kullanmaya hazırlanırken, araba kullanırken ve kaza yaparsanız yapmanız gerekenlere ilişkin detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Araba Kullanmadan Önce Yapılması Gerekenler

Aceleci biriyseniz tüm aceleci davranışlarınızı arabaya binmeden önce sergileyin ve şoför koltuğuna oturduğunuzda bu davranışırızı motorun kontağını kapatana kadar unutun. Birçok araba kazasının temel nedeni şoförün aceleci tutumu ve bunun sonucunda hızlı araç kullanmasıdır. Bizce şoförlüğün en önemli kuralı sabırlı olmaktır. Zamanında bir yerde olmanız gerekiyorsa yolculuk sırasında ortaya çıkabilecek ve gecikmenize neden olabilecek durumları da göz önünde bulundurarak yolculuğa başlayın. Bu sizi fazla sürat yapmaktan ve gecikmeyle hissedeceğiniz stresin yaratacağı acelecilikten sizi koruyacaktır. Bir arabayla yarışmak sadece insanları incitebilir ve kimsenin elinde bir araba kazası olması gerekmez. Yarıştığınız için hastaneye gitmek yerine zamanında hazır olmayı deneyebilirsiniz.

İnsanlar genellikle bir arabayı kendinize ciddi şekilde zarar vermenin bir yolu olarak değil, sadece özgürlük olarak düşünürler. Çok fazla insan ne yazık ki arabayla başına gelebilecek kazaları ciddiye almıyor. Her yıl direksiyon başında o kadar çok insan ölüyor ki bu durum birçok insan için büyük yıkımlara neden olabiliyor. Her zaman emniyet kemeri takmak bir çarpışmanın sonuçlarını hafifletebilir, ancak yalnızca bir arabanın sakatlama ve öldürme yeteneğini ciddiye alarak korkunç bir kazadan kaçınabilirsiniz. Ek olarak, bunun bir oyuncak araba olmadığını kendinize sürekli hatırlatın. Bunun yerine, yolda kendinizi unutmanın ve kendinize veya başkalarına ciddi şekilde zarar vermenin olası sonuçlarını hatırlayın. Bir araba harika bir şey olabilir. Tekerlekler sizi yeni yollara götürebilir. Ancak, bir arabanın hak ettiği saygıya ihtiyacı vardır. Aracınızı tercih ederken de ekonomik koşullarınız dahilinde güvenlik özelliklerini içerisinde barındıran en iyi aracı tercih etmeye çalışın. EURO NCap gibi uluslararası güvenlik standartlarını test eden kurumların test sonuçlarını tercih edeceğiniz aracı belirlemek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  2021 APK Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Açılır? Zararlı Mı? Nasıl Kullanılır?
Araba Kullanırken Yapılması Gerekenler
Araba Kullanırken Yapılması Gerekenler

Araba Kullanırken Yapılması Gerekenler

İyi sürüşün hayati bir parçası, trafik kurallarının mükemmel olduğunu, ancak yalnızca görme ve kaçınma hakkınız olduğunu bilmektir. İnsanlar trafik kurallarına uymadığında kazalar meydana gelir. Bir başkasının yasalara uymaması da sizi ve sevdiklerinizi ölüme götürebilir. Bu nedenle şoför seyir halindeyken sadece kendi aracını değil aynı zamanda trafikte seyreden başta önündeki ve arkasındaki araçlar olmak üzere diğer araçların trafikteki hareketlerini takip etmeli, bunlara karşı önlem almalıdır. Hız yapmanın en büyük sorunu sizi öldürmesi değil, başka birini öldürebilmesidir. Kazaları görmeli ve kaçınmalısınız.

Dikkat edilmesi gereken kritik bir nokta, aracınızı yolcularınızın konforuna kadar sürmektir. Çok yetenekli bir sürücü olsanız da, insanları gezdirirken yolcuların rahat bir deneyim yaşamalarını sağlamanız gerekir. İnsanların bazen arka koltukta sürücü olmasının bir nedeni de, sürüşünüzden rahatsız olmalarıdır. Yolcularınızın konfor seviyesinde sürüş yapmak çok önemlidir, çünkü bu insanlar sizinle birlikte arabaya bindiklerinde hayatlarını sizin elinize verirler.

Trafik Kazası Olursa Yapılması Gerekenler
Trafik Kazası Olursa Yapılması Gerekenler

Trafik Kazası Olursa Yapılması Gerekenler

Bir araba kazası avukatına ihtiyacınız varsa, binlerce araba kazası mağduruna yardım etme deneyimine sahip birini arayın. Örneğin, 2012’de yalnızca İstanbul’da araba kazalarında 3.000’den fazla yaralanma meydana geldi. İstanbul’da veya kendi bölgenizde bir araba kazası avukatı arayanlar, bir araba kazasıyla başa çıkmanın ne kadar zor olabileceğini bilen bir avukata ihtiyaç duyarlar. İhtiyacınız olan tazminatı almak için yasal bilgiye, kaynaklara ve bağlılığa sahip birine ihtiyacınız var. Bir kazadan sonra, doğru avukata sahip olmak, savunulamaz tıbbi faturalar ile hızlı bir iyileşme arasındaki fark olabilir.

Çözüm

Olabileceğiniz en iyi sürücü olmanız gerekir. Bu ipuçlarından bazılarını takip ederek, sürüş sırasında yolun ustalığını bulabilirsiniz. Bunları araç kullanmadan önce, araç kullanırken ve bir kaza olduğunda yapmanız en doğrusu olacaktır. Sürüş sırasında güvende olmanın ne kadar hayati olduğunu anlamadan kaza yapmak istemezsiniz. En iyi sürücüler bile hata yapar. Kazalar her an herkesin başına gelebilir. Uzun yıllardır araç kullanıyor olsanız bile, direksiyon başında daha güvende kalabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Günlük Hazır Ofis Sanal Kiralama Nedir Fiyatları 2021-2022

Güvenli sürüş eğitimine ilişkin detaylı bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Murat_G%C3%BCnarslan#G%C3%BCvenli_s%C3%BCr%C3%BC%C5%9F_e%C4%9Fitmenli%C4%9FiCevap bırakın