Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yüksek Getirisi Olan Alt Coinler Nasıl Belirlenir 2023

Kripto para piyasası her geçen gün ekonomik hacmini artırıyor. Otoriteden bağımsız olarak alınıp satılabilen kripto paralar getiri ve aynı zamanda götürüsüyle birçok kişinin gündeminde yer tutuyor. Ülkemizde de kripto para piyasalarının sayısının artması, kullanılan ara yüzlerin artık Türkçeye çevrilmesi kripto para piyasasının popülaritesini artırıyor. Tabi bir de gündelik yaşantıda çok sayıda duyduğumuz kazançlar yatırımcıların iştahını kabartırken bu piyasaya yönelmelerine neden oluyor. Bugün baktığımızda ülkemizde de binlerce yatırımcısı bulunan kripto para piyasalarında en çok tercih edilen kripto para birimleri Bitcoin ve Etherium olarak görünüyor. Geçmişleri, sahip oldukları algoritma ve çok sayıda kullanıcısının olması bu iki para biriminin amiral kripto paralar olarak yer almasına neden oluyor. Daha az risk almak isteyen biraz da azıcık aşım ağrısız başım diyen yatırımcıların büyük bir bölümü Bitcoin ve Etherium’u tercih ediyor ve cüzdanlarında tutuyor.

Kripto para piyasasında kendinizi güvenli limanlara demirlemek istediğinizde doğal olarak riskini azaltmış oluyorsunuz fakat bununla birlikte elde edebileceğiniz gelirleri de bu oranda sınırlıyorsunuz. Aslında kripto piyasası için;

Ne Kadar Risk = O Kadar Gelir veya Kayıp

desek hiçte yanlış bir ifadeyi kullanmamış oluruz. Bu yazımızda ise riski almaya daha iştahlı olan kripto para piyasası yatırımcıları için getirisi yüksek alt coinlerin nasıl tespit edildiğine yönelik kullanılan web sitelerinden bahsedeceğiz. Twitter’de JrKripto ismiyle bilinen bir Kripto Para Fenomeninin açıklamalarını paylaşacağımız bu yazıda bahsedilen web sitelerinin kullanım sorumluluğu yatırımcıya ait olup kesinlikle yatırım tavsiyesi mahiyetinde değildir.

Kripto Para Analiz Web Siteleri Nelerdir 2023
Kripto Para Analiz Web Siteleri Nelerdir 2023

Kripto Para Analiz Web Siteleri Nelerdir 2023?

Yüksek kazanç potansiyeli bulunan 50x-100x Altcoin’leri kimseler keşfetmeden nasıl keşif edip Finansal Özgürlüğünüze ulaşabilirsiniz?!

Kendi yöntemimi ve yararlandığım web sayfalarını bu yazı metninde paylaşıyorum!

 1. http://messari.io Kripto para topluluğunun anlık haber akışı sağlayan güçlü bir site. Örnek kripto para piyasasının The Economist’ti Bloomberg’i. Yeni token/coin satışları , on-chain verileri , faydalı blok yazıları için takibe alabilirsiniz.
 2. http://lunarcrush.com Kripto varlıkların tüm projelerin/coinlerin sosyal medya hacim ve trendlerini takip edebileceğiniz web site.. Sosyal medyanın gücü fiyatlanmada önemli bir etken takipte fayda var.
 3. http://coinmarketcal.com/en/ Coin/Tokenlerin, haberlerini, önemli güncelleme tarihlerini önceden fiyatlanmadan takip edebileceğiniz web sitesi.. Sosyal medyaya düşmeden önceden haberdar olabilirsiniz..
 4. http://viewbase.com Büyük piyasa yapıcıların (Balinaların) pozisyonlarını takip etmek için kullabileceğiniz web sitesi..
 5. http://cryptoquant.com Bir çok indikatörün bulunduğu (Kripto Market’in en güçlü web sitesi) Bir çok yabancı trader’ın kullandığı , malesef hale türk fenomenlerin keşif edemediği site.. Bu grafiklerin dilini teker teker öğreteceğim. Şuan için siteler!
 6. http://cmc.io
  Coin/token projelerinin endüstri endüstri gruplayarak, projelerin hangi alanda faaliyet gösterdiklerine göre takip edebileceğiniz web sitesi. Sizlere bir çok yayınımda bahsettiğim (bir çok proje farklı alanlarda hizmet ediyor)
 7. http://xypher.io
  O meşhur ”Liq” verilerinin paylaşıldığı web site.. Ve bir çok farklı özellik. Sizlere bir çok fenomen piyasaların çöktüğünde liq verileri geliyor birazdan diyip sizlere direkt balığı verdiği yer. Bu site ise olta 😉
 8. http://coinmarketcap.com
  Tüm kripto varlıkların temel analizlerini , web sitelerini , haberlerini, hacim hareketlerini , market sıralamasını derlemis genel basit kullanımlı web sitesi..
 9. http://coingecko.com
  Coinmarketcap web sitesinin türevi.. Tüm kripto varlıkların temel analizlerinin , haberlerinin , hacim hareketlerinin 1H-4H-24H seklinde takip edebileceğiniz alternatif web sitesi..
 10. http://coinmetrics.io
  Kripto piyasasının büyük veri sağlayacılarından , market genelini coinler arasında kolerasyonları ve bir çok veriyi bulabileceğiniz web sitesi..
 11. http://bitinfocharts.com
  En fazla coin/token tutan cüzdanları , günlük işlem hacmi yüksek hesapları buradan takip edebileceğiniz web sitesi.
 12. http://coinalyze.net
  Mum formasyonlarının oluşumlarını otomatik tespit edip gösteren oldukça faydalı web sitesi.. İçine girip kavradığınızda bir çok hatalardan kayıplardan uzaklasacaksınız 😉
 13. http://cryptopanic.com
  Anlık haber akışları interaktif bir web sitesi.. Piyasayı anında koklamak.. Twitter’a düsmeden takip etmek için temel analiz için faydalı web sayfa.
 14. http://defipulse.com
  Önde gelen DEFİ platformlarının dinamiklerini , hareketlerini , işlevini bu siteden yakından takip edebilirisiniz. Önemli bir site 😉 kripto varlıkların bankası 😉
 15. http://tokenterminal.com
  Piyasa trendleri , blokchain ve defi hakkında önden bilgi alabilirsiniz.. Kimseye ihtiyacınız yok 😉
 16. http://icodrops.com
  Piyasaya sürülmeden yeni proje/coinleri takip edeceğiniz. Web sitesi Projelerin doğdugunu haberleri verilen site önemlidir 😉
 17. http://duneanalytics.com/home
  Ethereum sadece ethereum olarak görmeyin.. ethereum kripto varlıklar içinde bir dünya. ethereum dünyasını yakından anlayabilmek için web sitesi..
 18. http://cryptowat.ch/tr-tr/ Cryptowatch ; Piyasada oluşan emirleri takip etmek adına, bir çok borsayı içeren bu uygulamayı alım satımlarınızı desteklemesi için takip edebilirsiniz.
 19. http://alternative.me/crypto/fear-an…
  Kripto piyasalarında oluşan korku ve aç gözlülük seviyesini ölçen bu siteden yine alım satımlarınızı destekleyecek verilere ulaşabilirsiniz.
 20. https://www.blockchaincenter.net/en/bitcoin-rainbow-chart/
  Bitcoin gökkuşağı grafiğini bu site üzerinden takip edebilirsiniz.
 21. http://investopedia.com ; Investopia, vikipedinin finansal piyasaları içeren hali gibi düşünebilirsiniz. Her türlü teknik terim ve bilgiye buradan ulaşabilirsiniz
Ayrıca Bakınız.  E-Ticarette Kullanılan Ödeme Yöntemleri Nelerdir 2022

Tüm bunları değerlendirdiğimizde kripto para piyasasında yer almanın kesinlikle yüksek düzeyde teknik bilgiye ve analiz becerisine sahip olmayı gerekli kıldığını söyleyebiliriz. Piyasada çok sayıda kendisini kripto para fenomeni olarak tanımlayan ve bunun üzerinden yatırımcıları yönlendiren kişinin olduğunu biliyoruz. Bu durum çoğu zaman hüsranla sonuçlanan kararlara neden olabiliyor. Tabi ki paylaşılan tecrübeleri takip etmeli, mümkün olduğunca faydalanmalı ama nihai olarak alacağınız kararı kesinlikle kendiniz vermelisiniz. Şunu unutmayınız herhangi bir ürüne herhangi bir bedel ödemiyorsanız bilin ki o ürünün bedelini kendiniz olarak ödüyorsunuzdur. Bu bakış açısı sizi karşılaşabileceğiniz veya manipüle edilebileceğiniz tüm senaryolardan koruyacaktır. Hepinize bol kazançlar diliyoruz.Cevap bırakın