Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yüzünüze estetik yaptırırken ifadenizden olmayın

Yüze yapılan medikal estetiklerde en mühim konu ifadenin bozulmaması. Bu nedenle estetik trendlerini takip ederken uygulamanın bilinçli ellerde yapılması çok önemli. Zamanında yapılacak uygulamalar ve ufak dokunuşlarla kendimizin en kaliteli haline ulaşmanın bir hayal olmadığını söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşegül Saltat, “Hepimiz biliyoruz ki, özellikle uyum sağladığımız şehir hayatı ve şehirli kadın olma algısı güzelliğe bakış açımızı önemli ölçüde değiştirdi. Hepimiz her koşulda kendimizin en kaliteli halinde olmayı çok önemsiyoruz. İşte bu noktada karşımıza medikal estetikteki yeni trendler çıkıyor” dedi.

Şartlar ne olursa olsun, aynaya incelediğimizde kendimizi iyi hissetmemiz çok değerli. Hepimiz, gördüğümüz yansımanın o an hissettiğimiz duyguları tam anlamıyla ifade etmesini istiyoruz. Çok enerjik ya da mutlu hissettiğimiz bir anda yorgun ve mutsuz bir ifade ile karşılaşıyorsak işte o zaman içsel bir çatışmaya hapsoluyoruz ve aklımıza o soru geliyor, “Kendimin en kaliteli halinde görünmek için ne yapmalıyım?”

“Kendimin en kaliteli halinde görünmek için ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtının duygusal ihtiyaçlarımıza odaklanmaktan geçtiğini söyleyen Dr. Ayşegül Saltat, “Medikal estetik uygulamalarında yeni trend duygusal ihtiyaçları belirlemek. Tüm dünya çapında kabul gören güzelliğin kodları yaklaşımı da duygusal beklentileri merkeze alarak kişiyi kendisinin en kaliteli haline ulaştırmaya odaklanıyor” dedi.

Güzelliğin kodları ile yüzün duygusal mimarisi oluşturuluyor

Dr. Ayşegül Saltat, Güzelliğin Kodları ile yüzün 7 noktaya ayrıldığını ve belirli kısımlara yapılan uygulamalarla yüzün mimarisinin oluşturulduğunu vurgulayarak, “İnsana özel olarak ve kişinin duygusal gereksinimlerini göz önünde bulundurarak uygulanan bu yaklaşım; çene, çene çizgisi, alın, kaş ve dudaklar olmak üzere tüm yüzü kapsayarak medikal estetiğin kullanım şeklini geliştiriyor” diye konuştu.

Alt yüz ve çene hattı, yüzün genel ifadesini değiştiriyor

Bayanların medikal estetik kararında evvelliklerinin başında nasıl hissediyorsa öyle görünmek olduğunun altını çizen Saltat, “Kendimizde tatmin olmadığımız unsurların psikolojik temeline indiğimizde sonuçlar daha tatmin edici hale geliyor. Özellikle alt yüz ve çene hattı bölgesindeki yeni trendler yüzün bütünüyle ve ifadesiyle çok ilişkili. Bu nedenle medikal estetik kararında yüze bir bütün olarak bakılmalı” dedi.

Ayrıca Bakınız.  Bebek emzirdikten sonra nasıl yatırılmalı? Bebek yatırma yöntemleri

Ön çenenin, arka çene köşesindeki açının ve ikisini birbirine bağlayan hattın iyileştirilmesiyle daha net ve keskin bir kontur elde edilebildiğine dikkat çeken Saltat, bu bölgeye yapılan müdahaleler ile gıdı görünümünün azaltılabildiğine, çene hattındaki yaşa bağlı sarkmaların ortadan kaldırılabildiğine ve yüzün alt bölgesinin belirginleşmesi aracılığıyla daha ince ve genç bir görünüm yakalanabildiğini sözlerine eklediCevap bırakın