Zeynep’i öldüren katil hakim karşısında

0

Zeynep’in katili hakim karşısında Muğla Menteşe’de Ramazan Bayramı’nda kız dostu Zeynep Şenpınar’ı bıçaklayarak öldüren boksör Selim Ahmet …

Zeynep’in katili hakim karşısında

Muğla Menteşe’de Ramazan Bayramı‘nda kız dostu Zeynep Şenpınar’ı bıçaklayarak öldüren boksör Selim Ahmet Kemaloğlu ilk defa hakim karşısına çıktı

MUĞLA – Menteşe İlçesi Kötekli Mahallesi’nde 24 Mayıs Ramazan Bayramı’nın ilk günü yaşanan olayda, Zeynep Şenpınar’ı dövdükten sonra bıçaklayarak öldüren Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame tamamlanmıştı. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianameye göre, tutuklu sanık hakkında “Beden yahut ruh yönünden kendisini savunamayacak durumda yer alan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açılmıştı.

TCK’nın 82’inci maddesinde yer alan ‘Beden yahut ruh yönünden kendisini savunamayacak durumda yer alan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle hakim karşısına çıkarılan katil zanlısının savunmasında kullandığı sözler duruşmaya damga vurdu

Davaya katledilen Zeynep Şenpınar’ın annesi Aruz Şenpınar, çocukları ile beraber katılırken acılı aileyi CHP Kahramanmaraş ve Muğla Milletvekilleri yalnız bırakmadı. Zeynep Şenpınar cinayeti davasının ilk celsesine katil zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu tutuklu yer aldığı cezaevinden SEGBİS aracılığı ile katılırken, CHP’li Kahramanmaraş ve Muğla milletvekilleri ile Kahramanmaraş Barosu, Gaziantep Barosu, Muğla Barosu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Muğla’da yer alan kadın örgütleri davaya müdahil olmak maksadıyla talepte bulundu. İstekleri inceleyen mahkeme heyeti Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın haricinde diğer tüm istekleri ret etti.

Katil zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu’dan şikayetçi olan anne Aruz Şenpınar, “Kızım 4 yıllık öğretmenlik mezunuydu. Sınava girmek için hazırlanıyordu. Pandemi nedeni ile uçak bulamadığı için memlekete gelemedi. Ben sanıkla hiç karşılaşmadım. Yalnızca kızım bana dostunın olduğunu söylemişti. Anlaşamazsak ayrılırız demişti. Olaydan sonra sanığın kızımı birçok kez darp ettiğini ve tehditlerde yer aldığınu öğrendim” dedi.

Ayrıca Bakınız.  Sahre Peynir Gaziantep

Olay anını hatırlamadığını belirtti

Mahkemede savunmasını yapan katil zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu, daha evvel savcılıkta verdiği ifadeleri kabul ederek, “Savunmam hakkında hatırladığım kısımları beyan etmiştim. Elimde bıçak varken Zeynep’le göz göze geldiğimi hatırlıyorum. Ama nerede ve onu bıçaklayıp bıçaklamadığımı hatırlamıyorum. Gözümü yoğun bakımda açtığımı hatırlıyorum. Daha evvelden psikolojik rahatsızlığım vardı. Bu yüzden tedavi gördüm” dedi.

Bunun üzerine mahkeme başkanı, katil zanlısının savcılıkta verdiği ifadesini okudu. Katil zanlısı Kemaloğlu savcılıkta, “Zeynep ile 2-3 yıl evvel tanıştım. 5 ay evvel beraber yaşamaya karar verdik. Zeynep’le son zamanlarda aramız iyi değildi. Hastanede psikolojik tedavi görmüştüm. Herkesten şüpheleniyor ve birinin bana zarar vereceğini düşünüyordum. Olay günü Zeynep saat 2-3 gibi temizlik yapmaya başladı. Sanki birilerinin eve gelip bana zarar vereceği gibi bir tedirginlik yaşadım. Farklı zamanlarda Zeynep beni tedirgin etmek için bu tür şeyler yapardı. Daha sonra Zeynep’in kapıya yöneldiğini ve elimde bıçak olduğunu hatırlıyorum” ifadesini mahkemede kabul ederken, mahkeme başkanı Zeynep temizlik yaparken seni nasıl tedirgin etti sorusuna ise, “Gecenin ikisinde böyle bir temizlik yapılırsa tedirgin olunmaz mı” diyerek cevap verdi.

Daha sonra mahkeme heyeti Zeynep Şenpınar’ın konut sahibi ve komşuları ile katil zanlısının dostlarını tanık olarak dinledi. Avukatları dinleyen mahkeme başkanı katil zanlısına son kez söz hakkı verdi. Bunun üzerine katil zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu, Zeynep birkaç ay evvel tartıştıktan sonra ayrılmaya karar verdiğini, bir süre görüşmediğini lakin Zeynep’in kendisini aradığını vurgulayarak, “Burada bir mağdur varsa Zeynep’ten sonra benimdir” dedi. Katil zanlısının bu sözü mahkemede bir süre şaşkınlık yaşanmasına yol açtı.

Ortalama 3 saat süren davada mahkeme heyeti katil zanlısı Kemaloğlu’nun akli dengesinın yerinde olup olmadığının belirlenmesi maksadıyla İstanbul Adli Tıp Merkezi’nden rapor alınmasına karar verirken, dosyada yer alan eksiklerin tamamlanması maksadıyla duruşmayı 28 Ocak 2021 tarihine erteledi.

Ayrıca Bakınız.  Malatya'da 4.9 Şiddetinde Deprem Oldu

Aile avukatlarından Haydar İkizer ise, “Maktule parka kaçıyor, tekrar yakalayıp evde bıçaklayıp öldüren bir şahıstan bahsediyoruz. Lakin mahkeme ne hikmetse, Muğla Devlet Hastanesinden ‘Akli dengesi yerindedir’ şeklinde rapor aldı ise de, bugün İstanbul Adli Tıp Kurumu’na ‘akli dengesi yerinde midir, değil midir’ diye rapor aldırmak için göndermiş bulunmaktadır. Orada akli dengesi yerinde değildir diyerek indirimden faydalandırmak mı istiyorlar. Bize göre bu sanığın akli dengesi yerindedir. Ceza ehliyeti vardır, cezayı hak etmektedir. En ağır cezayı da alacaktır bundan eminim. Çünkü bu dava yalnızca Muğla’nın davası değil, Kahramanmaraş’ın, Pazarcık’ın davası değil tüm Türkiye’nin davasıdır” dedi.

Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından kızı katledilen anne Aruz Şenpınar, “Devletimden cezalandırılmasını istiyorum. Bu katil Bayram günü Zeynep’i nasıl katleder. Nasıl 27 bıçak atar, parkta bulur götürür orada öldürür. Başka bir şey istemiyorum. En ağır cezayı alsın. Başka kadınlar ağlamasın, başka kızlar ölmesin, başka analar ağlamasın.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / BEKİR TOSUN


Cevap bırakın