Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Zeytinyağı içmek zayıflatır mı?

Kilo vermeye yardımcı yağlar arasında en sıhhatli olduğu bilinen ünlü yağlar ile sizde dilediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Vücudunuzun incecik olmasını sağlayacak, diyette tüketebileceğiniz en faydalı yağları ve tüketim biçimlerini sizlere biraraya getirdik. Kilo verdirici donanımlara sahip en sağlık yağ çeşitlerini göz önünde bulundurarak Aspir yağı, çörek otu yağı, chia tohumu yağı ve rüşeym yağı ile zayıflama metodu…

Hem sağlığı korumak hem de kolay yoldan hedeflenen kiloya ulaşmak isteyen bayanların diyet anında yaptığı hatalılardan biri de yağları tamamen hayatlarından çıkarmaktır. Halk arasında bir çok kez tartışma konusu olabilen yağ mı yoksa şeker mi kilo aldırır sorusunun cevabında yağ kullanımı ile ilgili doğru bilinen hatalılar vardır. Zannedilenin tersine yağ kullanımını tamamen engellemek kilo vermeyi zorlaştıracağı için diyette iken kullanabileceğiniz diyete uygun sıhhatli yağları beslenme programınızda tercih edebilirsiniz. Kilo aldırıcı bitkisel yağların haricinde doğru tercih edilen yağ tüketimi aracılığıyla sıhhatli ve Tamamen doğal beslenmeyle kolayca kilo verebilirsiniz. Kilo almak istemeyen bireylerin diyette hangi yağları tercih edebileceğini bilmeleri gerekir. Yemeklerin içine ilave edilen yağların haricinde zayıflamak için tercih edilen yağlar da vardır. Peki hem kilo aldırmayan hem de sıhhatli yağlar hangisi? En sıhhatli yağ çeşidi ile kilo verme metodu…

HANGİ YAĞLAR ZAYIFLATIR? KİLO VERMEYE YARDIMCI YAĞ ÇEŞİTLERİ

1- ASPİR YAĞI

Diyetisyenler tarafından zayıflama için tavsiye edilen aspir yağı, yağ yakmada ve metabolizma hızlandırmada oldukça tesirlidir. İçerisindeki CLA maddesi vücutta yağ depolanmasının önüne engel olurek kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Sabahleyin aç karna bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi önerilir.

2- ÇÖREK OTU YAĞI

Peygamber Efendimiz (SAV)’in tavsiye ettiği şifalı besinler arasında çörek otunun da yer aldığı biliniyor. Bu nedenle günlük yaşamımızdan eksik etmememiz gereken çörek otunun yağı özellikle de baharda saman alerjisi yaşayanlar için şifa kaynağı!

Ayrıca Bakınız.  Bebek arabası puseti kaç aya kadar kullanılır?

Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilen çörek otu yağı açlığı bastıracaktır.

3- RÜŞEYM YAĞI

Spor yapan bireylerin muhakkak tüketmesi gereken rüşeym yağı A, D ve E vitamini yönünden oldukça değerlidir. Bu yağ yaşlanma geciktirici ve yorgunluk alıcı donanımlara sahip olduğundan egzersiz yapan bireyler için çok faydalıdır.

4- CHİA TOHUMU YAĞI

Başta insülin direnci ve fazla kilolardan kaynaklanan, daha sonra ölümcül sonuçlara yol açan ‘Metabolik sendrom’ oldukça tehlikeli bir hastalıktır.

Yapılan araştırmalara göre chia tohumu metabolik sendrom nasıl tedavi edileceğine destek sağlayarak, kilo vermeye faydalı oluyor.Cevap bırakın