Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

9-16 Mayıs Pazar Günü BİM, A101, Şok, Migros, Carrefour Zincir Marketler Açık Mı?

9-16 Mayıs Pazar Günü BİM, A101, Şok, Migros, Carrefour Zincir Marketler Açık Mı?

Cumhurbaşkanlığı başkanlığında toplanan kabinen almış olduğu karar neticesinde ülkemizin tamamında 29 Nisan 2021 tarihinden başlayarak 17 Mayıs 2021’de bitecek şekilde tam kapanma kararı alınmıştır. Bu kapsamda ülke genelinde belirlenen kurallar dahilinde tam kapanma gerçekleştirilmektedir. Tam kapanmanın gerçekleştirildiği dönemlerde uyulması gereken kurallar valiliklere gönderilmiş ve kurallar valilikler marifetiyle uygulanmaya başlanmıştır.

Zincir Marketler 9 Mayıs Pazar Günü Açık Mı
Zincir Marketler 9 Mayıs Pazar Günü Açık Mı

Bu çerçevede 26.04.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda; halihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek tam kapanma dönemine geçilecektir. 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde ülke genelini kapsayacak şekilde aşağıdaki tedbirlerin alınması gerektiği değerlendirilmektedir.

Tam kapanma döneminde 14.04.2021 tarih ve 6638 sayılı Genelgemizde belirtilen tedbirlere ilave olarak;

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Bu uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

Yukarıdaki ifaden de anlaşılacağı üzere 09 Mayıs 2021 Pazar günü ve 16 Mayıs 2021 pazar günleri sokağa çıkma yasağı kapsamında zincir marketler BİM, A101, Şok, Migros, Carrefour, DiaSA, Ekomini, Tansaş, Seç Market gibi kapalı olacaktır.

Lütfen herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına bugünler dışında gereksinimlerinizi karşılayınız.

Ayrıca Bakınız.  Camdaki boya lekesi nasıl çıkarılır?

 Cevap bırakın