Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Didim Belediyesi’ne kumpas olayında ikinci perde

Ayla Ekin Deniz ve Suat Deniz Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü’ne kumpas kurdukları gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

2014 yerel seçimlerinde Didim Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Deniz Atabay’ın göreve başlamasıyla beraber bir evvelki zamanda verilen imara aykırı bina ruhsatını iptal etmesiyle başlayan zamanda Ahmet Deniz Atabay’ın evvel evi kurşunlanmış daha sonra kızı kaçırılmaya çalışılmış ve bu süreç değişik tehdit, iftira ve şantajlarla şimdiye kadar gelmişti.

Son olarak da Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kendisinden iş isteyen kadına cinsel istismarda yer aldığı haberi tüm Türkiye’ nin gündemine oturmuştu. Cinsel istismara uğradığını iddia eden S.T adlı kadının adli makamlara daha herhangi şikayeti yokken bir anda tüm basında organize bir biçimde Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın halihazırda hiçbir soruşturma yok iken tutuklanarak cezaevine gönderildiği haberleri ilk günden beri Didim’de bir türlü amacına ulaşamayan Rant Çetesinin yeni bir komplo hazırlığı içerisinde olduğunu akla getirmişti.

VE BUGÜN YAŞANAN GELİŞMELER IŞIĞINDA

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik kumpas ve şantaj iddiasıyla haklarında soruşturma açılarak gözaltına alınan Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz, eşi Ayla Ekin Deniz ve onlarla beraber hareket ettiği tespit edilen gazeteci Mehmet Özışık’ın, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’e yönelik tecavüz iddialarında da beraber hareket ettiklerine yaşandı.

Özışık kardeşler ihbarı yapan ve yayınladıkları videoda yalnızca sesini verdikleri belediye başkanı tarafından cinsel istismara uğradığı söylenen kadının kimliğini ısrarla saklamıştı. İsmini sakladıkları kadının aynı soruşturmada şüpheli olan Ayla Ekin Deniz ve eşinin sahibi olduğu ‘’beklenegazete’’ de köşe yazarlığı yaptığı yaşandı.

Didim Belediye Başkanı Atabay: Bu kumpası kuran çeteyle 2014 senesinden beri gelen bir mücadelem var

Ayrıca Bakınız.  HES Uygulamasında Yeni Uygulama Başladı - Aşı Kartı Çıkarılabilecek

Mehmet Özışık’ın youtube kanalından yayınladığı videodaki iddiaları dile getiren ve Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile alakalı suç duyurusunda yer alan kişinin, Özışık ile beraber ADÜ Rektörü Aldemir’e yönelik şantaj ve tehdit soruşturmasında şüpheli olan Suat Deniz. ve Ayla Ekin Deniz’in sahibi olduğu ‘’BEKLENENGAZETE’’ isimli internet haber sitesinde köşe yazarı olarak çalışan S.T. olduğu bilgisine ulaşıldı.

BUNUN YANISIRA AYLA EKİN DENİZ’İN KAÇAK OTELİN AÇILIŞ TÖRENİNDE SUNUCULUK YAPTIĞI BİLGİSİNE ULAŞILDI.

S.T’nin avukatının ise, Özışık kardeşlerin, hiç tanımadıklarına dair şeref yemini etmesine karşın Didim’de kaldıkları otelin de sahibi olan ve Didim Belediye Başkanı Atabay ile kaçak yapı sebebiyle 6 yıla yakın zamandır savaş veren iş adamı Ahmet Orak’ın da avukatı olan Av. Murat Sultansu olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bilindiği gibi gazeteci Mehmet Özışık, kardeşi Süleyman Özışık ile beraber, Didim Belediyesi tarafından 15 defa mühürlenen binanın sahibi Ahmet Orak’la ilişkili olmakla ve onun adına Didim Belediye Başkanı Atabay’a şantaj yapmakla suçlanmış, Özışık kardeşler ise hiçbir ilişkilerinin olmadığını şeref yemini ederek reddetmişlerdi.

Tele1.com.tr/AvaztürkCevap bırakın