Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rüyada Kuran-ı Kerim Okunduğunu görmek ne anlama gelir?

Rüyasında Kuran-ı Kerim’i okuduğunu gören kişi, rüyayı gören kişinin boş bir Müslüman olmadığını, Rabbimizin rızasını kazanmak için devamlı hayırlı işlerin peşinde koştuğunu ve her fırsatı değerlendirdiğine anlatılmaktadır. Çok hayırlı bir hayırlı rüyadır ve rüyayı gören kişinin güzel ahlaklı bir kimse olduğuna işaret edilir. Bunun yanı sıra rüyasında Kuran-ı Kerim okuduğunu gören kişi, ömrünün geri kalanını hayırlı ve güzel işler harcayacağına tasvir edilir. Rüyada Kuran-ı Kerim görmek genellikle bakıldığında çok hayırlı bir rüyalardandır lakin görüldüğü şekle göre değişik anlatılmaktadır.

RÜYADA KURAN-I KERİM OKUMAK

Rüyada Kuran-ı Kerim okumak, gelecekte güzel günlerin olduğuna, rüyayı gören kişinin hayırlı ve imanı kuvvetli bir kimse olduğuna işaret edilir. Rüyasında Kuran-ı Kerim okumaya uğraştığını gören kişi, yaşamında hayırlı işler yapacağına, yalnızca kendi için başka kişilerin hayrına da mücadele edeceğine işaret edilir.

RÜYADA KURAN-I KERİM DİNLEMEK

Rüyasında Kuran-ı Kerim okuduğunu gören kimse, iyi insanlarla karşı karşıya kalacağına anlamına gelmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n ibadetlerine dikkat ederek Allah rızası için savaş veren bir kimse olduğuna tabir edilir. Bekar bir kimse rüyasında Kuran-ı Kerim dinliyor ise gelecekte evleneceği birinin iyi ve güzel huylu olacağına anlatılmaktadır.

RÜYADA KURAN-I KERİM ALMAK

Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n kutsal toprakları göreceğine ve bu yüzden sık mutlu olacağına işaret edilir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n en büyük arzularından biri olan Mekke ve Medine’yi çok yakında ziyaret edeceğine tabir edilir.

RÜYADA KURAN-I KERİM OKUYAN BİRİNİ GÖRMEK

Rüyasında Kuran-ı Kerim okuyan birini gören rüyayı gören kişinin çok yakında iyi insanlarla karşı karşıya kalacağına ve dünya yaşamında yaptığı iyilikler aracılığıyla Allah rızasını kazanacak biri olduğuna anlamına gelmektedir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n dini vecibelerine dikkat ettiği ve aksatmadığına ve bu yüzden da sevap kazandığına işaret edilir. Bunun Yanı Sıra rüyayı gören birinin yokluk görmeden huzur ve mutlulukla yaşayacağına tasvir edilir.

Ayrıca Bakınız.  Atmosferin Katmanları ve Özellikleri

RÜYADA KURAN-I KERİM OKUYAMAMAK

Rüyasında Kuran-ı Kerim okuyamadığını gören kişi, gelecekte yapmak istediği bazı planlarının olduğuna lakin bu kararların iyi mi kötü mü olduğuna karar verememesinden dolayı sıkıntıya gireceğine işaret edilir. Rüyada Kuran-ı Kerim okumaya çalışıp okuyamadığını görmek pek hayırlı sayılmaz ve rüyayı gören kişinin sıkıntılı günler yaşayacağına tabir edilir.

RÜYADA ELİNDE KURAN-I KERİM TUTMAK

İbadetlerine dikkat eden birine tabir edilir. Çocuk sahibi olmak isteyen bireyler rüyasında elinde kuran tuttuğunu görürse çok yakında çocuğunun olacağına işaret edilir. Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n etrafındakiler iyilik yaptığına ve bununla birlikte birden sık kişi tarafından iyilik göreceğine tasvir edilir.

RÜYADA KURAN-I KERİM BULMAK

Rüyasında Kuran-ı Kerim bulduğunu gören kişi, Allah yoluna yöneleceğine ve doğru yolu bulacağına işaret edilir. Rüyasında Kuran-ı Kerim bulan birinin bir yakını vesilesiyle Allah’ın rızasını kazanacak işler yapacağına tasvir edilir.

RÜYADA KURAN-I KERİM ÖĞRENMEK

Rüyasında Kuran-ı Kerim okumayı öğrendiğini gören kişi, günahlarından tövbe ederek Allah yolunda işler yapacağına ve ibadetlerine dikkat edeceğine tabir edilir. Rüya sahibi, Allah rızasını kazanmak için elinden gelen her ibadeti ve iyiliği yapacağına işaret etmektedir.

RÜYADA KURAN-I KERİM OKURKEN AĞLAMAK

Rüyayı Gören Ki̇şi̇ni̇n kalbini kıran, üzen, sıkıntıya sokan ne varsa çok yakında hepsinden kurtulacağına anlatılmaktadır. Rüyayı gören birinin yakın zamanda çok güzel haberler alacağına ve talep ettiklerine kavuşacağına anlamına gelmektedir.

ALİMLERİN YORUMLARINA GÖRE RÜYADA KUAN-I KERİM OKUMAK

Nablusi: Rüyada Kur’an ayetlerini kuranın üstünde okumak, emir, nehiy, şeref, sevinç ve yardıma delalet eder. Denilmiştir ki, bir kimse rüyada Kur’an-ı Kerimi mushafsız olarak aşikare okuduğunu görse, o kimsenin davasında haklı olduğunu ve üstünde olan emaneti eda eden, iyilikle emir ve kötülükten kurtulan birisi olduğuna delalet eder. Rüyada Kur’an-ı Kerimden kendisine bir şey verildiğini ve elinde Kur’an-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, o ayet ve kuranda olan şeyi hafızasında tutsun. Eğer o ayet ve sebep rahmet yahut müjde hakkında ve o kimse de o vasiyet gereğince amel eder ise Allah tarafından menfaat müşahede edeceğine delalet eder.

Ayrıca Bakınız.  Yaban Mersini Türkiye'de Nerede Yetişir?

Seyyid Süleyman: Rüyada Kur’an-ı Kerim görmek; ilim ve hikmetle tabir olunur. Kur’an-ı Kerim’e baktığını yahut okuduğunu gören ilmiyle, hikmetiyle ve adaletiyle ünlü olur. Kendisine miras kalır, selamete çıkar. İyilerden olur. Rüyada Kur’an satın alan, malını Allah yolunda harcar. Onu bozmak; hayır değildir. Akıl azlığına ve dinde fesada işarettir. Kur’an-ı satan; ilim ve tahsilden mahrum kalır. Hakir olur.

Kirmani: Ehl-i Kur’an biri rüyasında kuran açarak minber üzerine koyarsa, hayırla ünlü olur. Bir cemaatin başında bulunur. Kuranın yapraklarını yiyen, onu çok okur. Dindar bir insan Kur’an sayfalarını silmek ister lakin başaramaz ise uğraştığı hıfzında muvaffak olur.

Cabir’ül Mağribi: Rüyasında Kur’an-ı öpen, bir hayır işler. Kur’an’daki yazıları toprak üzerine yazan; dinden çıkar. Çıplak olduğu halde, Kur’an okuyan, geçimini O’ndan temin eder. Takva sahibi bir insan, Kur’an’a dayanır yahut O’nu başının üzerine koyarsa, hafız olur ve Kur’an hakkında muhteris davranır. Fesat kişinin aynı rüyayı görmesi, günaha işarettir.Cevap bırakın