Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Visseral Manuel Terapi Nedir?

Ellerimizin yardımı ile yapılan iç organ ve etrafındaki yapıların anatomik ve fonksiyonel sahip olduğu sahip olduğu özelliklerine odaklanan bir muayene ve tedavi metodudir.

Visseral manuel terapi de eklem, kas ve omurga yapıları ile iç organlar arasındaki bütünlüğün sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yapılardan herhangi birinde oluşan bir bozukluk düzeltilmedi zaman diğer yapılarda bundan ters bir biçimde etkilenmektedir

Biz seral manuel terapi de amaç problemin kaynağını bulup tedavi etmektir. Dolasıyla sorun çözüldükten sonra eğer problem ağrı ise ağrıda ortadan kalkmış olacak ve organ ve yapılar sıhhatli bir biçimde çalışmaya devam edecektir.

Visceral manuel terapinin donanımı ağrılı ve kısıtlı olan bölgeye odaklanmadan problemin kaynağını tespit edebilmek için vücudu bir bütün olarak değerlendirmektedir. Misal verilecek olursa bir Bel yahut diz ağrısının nedeni pervik organ kaynaklı olduğu tespit edilirse o zaman pelvik organlara yönelik tedaviler evvellik kalınır.

Genel olarak haftada 2-3 seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Bütüncül ve nedene yönelik bir tedavi olduğu için şikayetlerin tekrarlama olasılığı daha düşüktür.

Visseral manuelterapi ile Kas-iskelet sistemi, Sinir sistemi, Üro genital sistem, Solunum sistemi, Gastrointestinal sistem, Vasküler ve Lenfatik sistem olmak üzere birçok sisteme etki edilebilmektedir.

Visseral Manuel Terapi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Kronik kas iskelet sistemi hastalıkları

Bel ağrısı kalça ağrısı diz ve bacak ağrıları

Siyatik ağrılarına

Omuz ağrılarında

Yutma bozukluğu, reflü problemlerinde

Mesane fonksiyon bozukluklarında

Kadın hastalıklarında

Sindirim sistemi sorunlarında kullanılmaktadır.

Vİsseral Manuel Terapi’nin Yan Tesiri Var Mıdır?

Herhangi bir iğne yahut ilaç içermediği için işinde uzman ve eğitimli ellerde doğru uygulandığı takdirde herhangi bir yan tesiri yoktur.

Ayrıca Bakınız.  Rezene çayı nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?


Cevap bırakın