Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Banyo yaparken bebeğin su yutması

Bebeğinize banyo yaptırırken su yutmasından korkuyor olabilirsiniz. Bunun için ne kadar dikkatli olmaya çalışsanız da olası bir durum karşısında su yutmuşsa ve bu suyun bebeğinize zarar vermemesi için yapabileceğiniz bir şey var. Bebeğinizin sabundan yahut duş jelinden zarar görmesini istemiyorsanız küveti yıkarken beyazlatıcı faydalanabilirsiniz. Yeni doğan bebeğin banyosunda önemle üstünde durulması gerekenler…

Anne ve babalar için bebeklerine banyo yaptırmak her ne kadar keyifli olsa da en az bir o kadar da yorucudur. Kimi bebekler suda oynamaktan büyük bir keyif alsa da kimileri sudan korkar ve içerisinde durmaktan hoşlanmaz. En basiti banyo yaptırmak bile çileye dönüşebilir. Sudan korktuğu için bebeğine banyo yaptırmakta oldukça zorlanan anne ve babaların banyo sırasında yaşadıkları en büyük tedirginlik, bebeklerin banyo suyunu yutmalarıdır. hatalılıkla da olsa su yutma durumu her ne kadar iyi bir şey olmasa da çok tehlikeli yani korkulacak bir durum da değildir. En kötü ihtimalini düşünüp banyo suyuna çişlerini yapmış olsalar dahi bu bebekler için ciddi riskler oluşturmaz. Lakin, sabundan yahut duş jelinden alacakları kimyasallar bebeğin hastalanmasına neden olabilir. Bebeğiniz banyo suyu içtiyse çok fazla su içirerek kusmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizi hiçbir biçimde riske sokmak istemiyorsanız, banyo küvetini yıkarken temizleyici ve beyazlatıcı kullanın.

Küveti Böylece temizlerseniz banyo suyu bebeğinize zarar vermeyecektir. Bebeğinizin banyo küveti temizlemek için kullandığımız kimyasallar yüzme havuzlarını temizler ve daha az risk taşır. Bu nedenle bebeğinizin banyo küvetinin her yıkamadan sonra temizlemelisiniz.

YENİDOĞAN BEBEKLERE ŞİFA BANYOSU NASIL YAPTIRILIR?

Anne adaylarının doğum yaptıktan sonra bebeğiyle birlikte yaptığı bitki banyosu, hem bebeğin annesiyle olan bağını güçlendirir hem de annenin doğumdan sonra görülecek olan ağrılarına iyi gelir. Özellikle göbek bağının yer aldığı kısım ve zedelenen bölgelere iyi geldiğini biliniyor. Küvetin içerisine koyulan Aynısefa çiçeği ise yaraların düzelmesinde oldukça tesirlidir.

Ayrıca Bakınız.  Bulgur pilavı mı pirinç pilavımı kilo aldırır?

bunun yanısıra sinirleri hafifleten, derinin sertliğini gideren, özel bölgenin iyileşmesini sağlayan ve zedelenen dokuları iyileştiren karakafes otu yaprağı da mevcut. Bebeğiyle bitkisel banyoya girmek isteyen annelerin, suyun çok sıcak olmaması gerektiğine dikkat etmesi gerekiyor.

Tüm bunların haricinde bebeğin başının daima dik yani su üstünde olması önemli. Özellikle doğumda kanamanız normalden daha fazla olduysa, bu banyoya girmeden evvel kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

BEBEKLER İÇİN DOĞAL EV YAPIMI SAÇ KREMİ TARİFİ!

Saç dipleri duyarlı olan bebeklerde tercih edilen bazı şampuan ve kremler, içerisindeki kimyasallar sebebiyle yan etki yapabilir. Özellikle de alerjisi olan bebeklerde tercih edilen ürünlerin Tamamen doğal olması çok mühimdir. Sizde bebeğinizin saç bakımına önem veriyorsanız ve bunu Tamamen doğal yollardan gerçekleştirmek istiyorsanız, bu saç kremi ile bebeğinizi kimyasallardan koruyabilirsiniz.

İşte bebekler için saç kremi tarifi…

Yarım fincan bal ile yarım fincan saf sızma zeytinyağını güzelce karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra saç kremini çalkalayın ve parmak uçlarınızla nazikçe saç derisine masaj yapın. 15 dakika süresince bekleyin ve durulayın.Cevap bırakın