Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bel Fıtığına Bitkisel Çözüm

Bir çok kişinin bel fıtığından dolayı artan ağrılarının bitkisel çözümü olduğunu biliyormuydunuz? Bel fıtığı nasıl tedavi edileceği, fıtığın Tamamen doğal çözüm metodları seçilirken oldukça dikkatli olmak gerekir. Özellikle belde ya da boyunda oluşan fıtık yoğun ağrılara ve hareketlerin kısıtlanmasına neden olabilir. Bu rahatsızlık için de doktora başvurulması lüzumludur.

pek çok kişi fıtığı yok eden hareketlerin neler olduğuna internetten bakıyor ve bu hareketleri yapmaya çalışıyor. Bilinçsizce yapılan hareketler çok daha büyük problemlere yol açabiliyor. Lakin fıtık ağrılarını geçirmek için zararı olmayan bazı yöntemler de denenebilir.

Fıtığın bitkisel nasıl tedavi edileceği

Fıtık Ağrısı İçin Bitkisel Kürler

Çeşitli bitkilerden hazırlanan kürler fıtık ağrılarını geçirebilmek için tüketilebilir. Bu kürlerin bir zararı yoktur. Bundan ötürü da kolaylıkla çözüm yöntemi olarak kullanılabilir. İbrahim Saraçoğlu fıtık için kür olarak kozalak ile hazırlananı öneriyor. Bu kürü hazırlamak için 5 gram kozalağı bir bardak suyun içerisine atıp 10 dakika süresince kaynatmak gerekiyor. Günde bir bardak kozalak kürünün içilmesi özellikle bel fıtığını geçirecektir.

Bir başka kür ise defne yaprağı ile hazırlanandır. 10 gram defne yaprağının su ile kaynatılması ile hazırlanan bu çay günde iki defa tüketilebilir. Bunun dışında rezene kürü de fıtık sorunu olan bireylere sıklıkla tavsiye edilir. Kaynamış suyun içerisine 5 gram kadar rezene tohumu atılır ve Böylece bir süre demlenmesi beklenir. Bu çay da yine günde bir ya da iki defa içilebilir.

Fıtıktan Korunma metodları

Fıtık sorunlu ile karşılaşmamak için alınabilecek bazı önlemler vardır. Bu önlemlerden bir tanesi düzenli beslenmedir. Yapılan araştırmalarda beslenmenin düzenli olması fıtığı önlediği sonucuna varılmıştır. Özellikle kalsiyumu yüksek gıdaların tüketilmesi fıtığın önlenmesi için birebirdir. Bunun dışında düzenli olarak yapılan boyun bel egzersizleri de yine fıtığı önleyen yöntemler içindedir. Lakin fıtığı olan bireyler bu egzersizleri doktorlarına danışmadan yapmamalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Kıvırcık saçtan ve uzun saçtan bit nasıl temizlenir?

Bel fıtığına bitkisel çözüm

Belden bacağa vuran ağrı nasıl geçer Bitkisel çözüm

Zeytinyağı bele iyi gelir mi

Fıtığı yok Eden hareketler

Bacağa vuran fıtık ağrısı nasıl geçer

Bel fıtığı için bitkisel yağ

Bele yel girmesi için Bitkisel tedavi

İlerlemiş bel fıtığına ne iyi gelirCevap bırakın