Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Burun Ameliyatı Sonrasında Burun içi Problemleri

Burun ameliyatı olanların sıklıkla rastladığı Sinüzit, Baş Ağrısı Ya Da Horlama Problemlerinize çözüm olabilmesi için sizler için yazı haline getirdik. Burun estetiği her geçen çok daha fazla kişinin tercih ettiği bir cerrahi işlemdir. Tabiki her estetik ameliyattan sonra olduğu gibi burun estetiğinden sonra da bazı komplikasyonlar oluşabilir. Bu kapsamda burun estetiğinden sonra sinüzit meydana gelişinin çözülüp çözülemeyeceği hastalar tarafından merak edilmektedir. Aynı durumlar estetik sonrası baş ağrısı ve horlama problemleri için de geçerlidir.

Burun Estetiğinden Sonra Sinüzit Tedavi Edilebilir mi?

Burun çevresinde yer alan sinüs isimli boşluklarda yaşanan iltihaplanmalara sinüzit adı verilir. Burun bölgesinin her iki tarafında yer alan bu iltihapların ilk belirtileri;

  • Geniz akıntısı

  • Burun tıkanıklığı

  • Baş ağrısı

  • Nefes darlığı hissi

  • Koku duyusunda azalma şeklindedir.

Sinüzit problemi olan ve burun estetiği yaptıran hastalar Tabiki doğru tedavi metodlarıyle bu soruna çözüm bulabilir. Lakin burun estetiğinden sonra estetik cerrahın önerilerini dinleyerek ikinci bir uygulamaya başvurulabilir. Eğer kişide akut sinüzit problemi var ise bu durum burun estetiği ile giderilmiş olacaktır. bunun yanısıra kronik sinüzit hastalarında da burundaki et alınabilir Lakin kemik eğriliği için yeni bir tedavi süreci uygulanabilir.

Burun Estetiğinden Sonra Baş Ağrısı

Burun estetiğinden sonra baş ağrısı olası bir komplikasyondur. Hastalara bu süreçle ilgili olarak reçete edilecek ağrı kesicilerle ağrıların dindirilmesi sağlanır. bunun yanısıra ilk günlerde baş ağrısına morarma ve şişme gibi komplikasyonlar da eşlik eder. Yine de burun estetiğinden sonra baş ağrısı nasıl tedavi edileceği için yalnızca cerrahın önereceği ağrı kesici ilaçların kullanılması gerekir.

Burun Estetiğinden Sonra Horlama Problemleri

Horlama sorunu olan hastalara yapılacak ilk muayenede burun başta olmak üzere dil kökü, yumuşak damak ve bademciğe bakılır. Başvurulacak ilk tedavi metodu ise burunda meydana gelebilecek sorunları ortadan kaldırmaktır. Burun estetiği aracılığıyla burundaki tıkanıklıklar onarılır ve horlama problemi de sona ermiş olur. Lakin burun estetiğinden sonra horlama durumu devam etmektesa, bademcik ve yumuşak damak bölgelerine yönelik tedaviler uygulanmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Vücut direncini artırmanın yolları nelerdir?

Özet olarak burun estetiğinden sonra baş ağrısı, horlama yahut sinüzit gibi problemlerin giderileceği unutulmamalıdır. Sorunların devam etmesi halinde ek tedavi metodlarıne başvurulmaktadır.Cevap bırakın