Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

e-YDS sınava giriş belgesi açıklandı mı? Nereden çıkartılır?

2020 Elektronik Yabancı Dil Sınavı giriş belgeleri an itibariyle açıklanmış durumdadır. Sınav 14 Kasım Cumartesi günü yapılacaktır. Peki e-YDS sınava giriş belgesi açıklandı mı? e-YDS sınav giriş belgesi nereden çıkartılır? Sınava giriş belgesi çıkartma nasıl yapılır?

E-YDS NEDİR?

YDS yahut uzunca Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, 4 Ocak 2013 tarihinde paylaşılan aşağıdaki yönetmelikle eski KPDS ve ÜDS sınavları yerine geçen ve yılda 2 kez ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavıdır. İngilizce, Almanca, Fransızca dillerine ek olarak başka dillerde de yapılan sınav 180 dakika sürer. Gramer, Cümle Tamamlama, Çeviri, Diyalog ve Paragraf Tamamlama ve Okuma Parçaları suallerından oluşan 80 soruluk bir sınavdır. İlk sınav 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmış olup ÖSYM’nin aldığı kararla sınav suallerının yalnızca 10 tanesi yayınlanmaktadır.

Bunun yanısıra 2014 senesinden bu yana ilki 20 Eylül 2014 tarihinde olmak üzere YDS’nin elektronik hali olan e-YDS uygulanmaya başlamıştır. e-YDS, YDS ile aynı eşdeğerliğe sahip bir sınavdır, bu sebeple konu ve soru dağılımı da aynı biçimde hazırlanmıştır ve yalnızca ÖSYM tarafından hazırlanan özel bilgisayar donanımına sahip merkezlerde yapılmaktadır. Sınava 2017 saygınlığıyla İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde girilebilmektedir. ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre hemen hemen her ay sınav yapılmaktadır.

E-YDS SINAVA GİRİŞ BELGESİ AÇIKLANDI MI?

E-YDS sınava giriş belgesi bugün açıklandı. Sınava giriş belgelerini “https://ais.osym.gov.tr/” sitesinden sorgulatabilirsiniz. Sonrasında sınava giriş belgesini çıkartabilir ve sınav bilgilerinize varabilirsiniz.

E-YDS SINAVA GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR?

Sınava giriş belgesini çıkartmak için evvellikle ÖSYM’nin resmi sitesi olan https://ais.osym.gov.tr/ sitesine giriş yapıyoruz. Sonrasında 3. sırada yer alan e-YDS 2020/12 butonuna basıyoruz.

Daha sonra çıkan ufak pencerede “SINAVA GİRİŞ BİLGİLERİNİ GÖR” linkine basıyoruz.

Ayrıca Bakınız.  Siber Güvenlik Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı - 2021

Sonrasında sisteme giriş yapıp sınav bilgilerini görüntülemiş oluyoruz.

SINAV NE ZAMAN?

Sınav 14 Kasım Cumartesi 2020 tarihinde yapılacaktır.

ÖSYM’NİN AÇIKLAMASI

ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

“e-YDS 2020/12 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

14 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2020/12 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 12 Kasım 2020 tarihinde saat 14.00’ten bu yana T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

14 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2020/12 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

e-yds sınav giriş belgesi 2020

e yds 2020/10 sınav giriş belgesi

E-YDS sınav GİRİŞ belgesi ne zaman açıklanır

e yds sınav giriş belgesi 2020/8

E-YDS sınav GİRİŞ belgesi nasıl alınır

Tr ÖSYM Sınava Giriş BELGESİ

YDS başvuru

E-YDS Giriş BELGESİCevap bırakın