Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Elon Musk Tweeti ile Kripto para piyasası yine karıştı!

Elon Musk, yaptığı Tweet paylaşımları ile piyasaya yön vermeye devam etmekte. Bir kaç gün önce Sosyal paylaşım platformu Twitter hesabına yalnızca “Bitcoin” yazarak ve bir Bitcoin simgesi tercih ederek Bitcoin’in kıymetini saatler içerisinde adeta “uçuran” Tela CEO’su, şimdi de diğer bir kripto para birimi olan Dogecoin‘in büyük artış yaşamasına yol açtı.

Musk, bugün attığı ilk tweet‘te yalnızca “Doge” yazdı. Bu bile Dogecoin‘in yükselişinin başlamasına yetti. Hemen sonrasında da kendisini de içeren bir resmi paylana Musk, mesaja “Hoş geldin” ibaresini ekledi. Bunu, “Dogecoin halkın kripto para birimidir” şeklinde üçüncü bir tweet daha attı.

Doge

— Elon Musk (@elonmusk) February 4, 2021

ur welcome pic.sosyal paylaşım platformu twitter.com/e2KF57KLxb

— Elon Musk (@elonmusk) February 4, 2021

Dogecoin is the people’s crypto

Elon Musk (@elonmusk) February 4, 2021

Bu 3 paylaşım, Dogecoin’in gün içinde 7üzde 75 oranında bir değer artışı yaşamasına yol açtı.

Lakin bu yükseliş çok uzun sürmedi. Yalnızca birkaç saat sonra Dogecoin’in değeri düşüşe geçti ve yüzde 50 oranında bir düşüş yaşandı.

Tüm bu yaşananlar, Elon Musk’ın özellikle kripto para birimi borsasında ne kadar mühim bir isim olduğunu gösteriyor. Ama şurası da bir gerçek; kripto para birimleri, Elon Musk gibi isimlerin tek bir kelimesi ile çok süratli değer elde ettikleri gibi, çok da süratli değer kaybedebiliyor. Bu sebeple kripto paralara yatırım yaparken çok dikkatli olmakta yarar var.

Ayrıca Bakınız.  E-Ticarette Kullanılan Ödeme Yöntemleri Nelerdir 2022


Cevap bırakın