Eva isminin anlamı nedir?

0

Ülkemizde son zamanlarda kız bebeklerde tercih edildiği gözlenen yabancı kaynaklı Eva adının anlamı aslını söylemek gerekirse çok tanıdık. Başta …

Ülkemizde son zamanlarda kız bebeklerde tercih edildiği gözlenen yabancı kaynaklı Eva adının anlamı aslını söylemek gerekirse çok tanıdık. Başta anne baba adayları olmak üzere pek çok kişi Eva adının ne demek olduğunu ve sahip olduğu sahip olduğu detaylarının düşünüyor. Peki Eva adının anlamı nedir? Eva adı Kuran’da geçiyor mu? suallerının yanıtı sizlerle paylaşıyoruz.

Anlamı ile oldukça beğeni toplayan son dönemlerin en güzel isimleri arasında Eva geliyor. Eva Almanca kökenli bir isimdir. Son zamanlarda Türkçede yaygın olarak tercih edilen ve anlamı üstünden çok beğeni toplayan isimler içerisinde geliyor. Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca üstünden Eva ismi ortak bir anlam taşımaktadır. Genellikle Havva ve yaratılan ilk kadın anlamı üstünden isim şeklinde kullanılır. Türkçede yeni yeni duyulmasına rağmen minik yavruları için isim arayan pek çok ebeveyn adına bir adım ön planda gözüküyor. Eğer bebeğiniz için hala isim bulmamış iseniz, alternatif olarak listeye girebilecek en güzel isimlerden biri olarak Eva ön planda gözüküyor.

Eva, Havva, yaratılan ilk kadın anlamını taşır. Arife gecesi, arife, akşam anlamlarında da kullanılır. Eva adı ülkemizde ortalama 750 kişide bulunuyor. Filtreyi İstanbul ile sınırlandıracak olursak ortalama 120 kişi olduğunu göze çarpıyor. Ülkemizde her 108800 kişiden bir tanesine Eva adı verilmiş.

EVA İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Eva ismine Kuran’da rastlamak mümkün değil. Yine de kökeni Almanca olan ismi çocuğunuza koyabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  En güzel piknik alanları

Cevap bırakın