Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Reishi mantarı nedir? Faydaları nelerdir?

Günümüzde popüler olan ve mucizevi yararlarıyla gündeme gelen reishi mantarı, toz haliyle yahut suda eritilmiş bir biçimde kullanımı yaygındır. Tadı son derece acı olan mucizevi besinin cilde ve saçlara yararları saymakla bitmiyor. Japonya’da kullanımı çok yaygın olan Reishi mantarının birbirinden enteresan yararlarını bugünkü makalemizde ele aldık.

Reishi mantarı Latince adı Ganoderma lucidum olan, Asya’nın sıcak ve nemli bölgelerinde yaygın bir biçimde yetişen bir mantar türüdür. Ganoderma mantarı olarak da anılan reishi mantarı Çin’de 2000 yıldan beri kullanılmaktadır. Kırmızı, mor, yeşil, beyaz, sarı ve siyah renkli çeşitleri yer alan reishi mantarı, tümü etli bir yapıdadır. Reishi mantarı Asya’da geleneksel tıpta mühim bir yere sahiptir. Çağlar süresince kırmızı gözalıcı görüntüsü ile insanları cezbetmiştir ve bu mantara ölümsüzlük, başarı ve sonsuz güç gibi değerler yüklenmiştir. Aslen Çin, Japonya ve Kore’de yer alan kırmızı reishi, dünya çapında sert ağaçlar üstünde yetişen bir mantardır. Bu ağaçların bazıları akçaağaç, meşe ve elmdir. Tropikal iklimlerde yayılımı fazladır. Reishi mantarı doğada varolmasının yanı sıra ticari olarak da büyük miktarlarda üretilen bir mantar türüdür.

REİSHİ MANTARININ CİLDE VE SAÇA YARARLARI;

Vücudun biriken toksinlerden ve fazla yağlardan temizlenmesini kolaylaştırılır.

Kan akışını ve bu nedenle cilde gelen besin miktarını arttırarak ciltte iyileştirici (anti-aging) etkiler gösterir.

Güneş yanıklarında, aknelerde ve diğer cilt problemlerinde etkilidir.

İnce kırışıklıkları giderir ve yaşlılık lekelerinin rengini açılır.

Devamlı kullanım ile stres seviyesinde azalma, uyku düzeninde düzelme görülür.

Yüksek koruma etkenlü güneş kremlerinin içerisinde bulunan reishi güneşin zararlı etkilerine karşı etkilidir.

Tüm bu etkiler neticesinde genel fiziksel görünümde bir iyileşme kaçınılmazdır. Sağlıklı bir diet ve aktif bir hayat stili ile birlikte düzenli Kırmızı Reishi tüketimi vücudunuzun normal, sağlıklı haliyle kalmasını sağlar.

Güneşin zararlı etkilerine karşı hücre savunma sistemini harekete geçiren Reishi mantarı, yoğun güneş altındayken bile zararlı etkilere karşı aktif koruma sağladığından, yüksek koruma etkenlü güneş kremlerinde de kullanılmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  24 Saatte Erkeği Yalvartma Duası

Mantarın hormonları tetikleyici tesiri nedeni ile Kırmızı Reishi Çinli kadınlar tarafından cilt bakımında özellikle kullanılmaktadır.

Japonya’da, Saç dökülmesini önleyici ürünlerin birçoğunun patentlerinde Kırmızı Reishi mantarı da yer almaktadır (Kemoterapi anında yan etki olarak görülen saç dökülmelerini % 90 oranında azalttığı testler ile belirlenmiştir).


Reishi mantarı Yorumlari,

Reishi mantarı hapı faydaları,

reishi mantarı – ekşi,

Reishi mantarı Hangi hastalıklarda kullanılır,

Kırmızı Reishi Mantarı Fiyatı,

Reishi mantarı Zararları,

Reishi mantarı yorumlari,

Reishi mantarı kahvesi Ne İşe Yarar,Cevap bırakın