Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Instagram Lite uygulaması piyasaya çıktı!

Uygulamaların lite sürümleri karşımıza çıkmaya devam etmekte. Şimdi ise Instagram Lite sürümü yayımlandı. İndirmeye açılan yeni sürüm giriş seviyesi mobil cihazlar için alternatif oluşturuyor. Uzunca bir yıldır yaşamımızda olan uygulamalar pek çok güncelleme alıyor ve mobil cihazların hafızasını şişiriyor. Bu sebeple aynı PUBG Mobile Lite gibi Instagram’ın da lite versiyonu piyasaya sürüldü, işte sürümün detayları:

Instagram Lite şu anda yalnızca Hindistan’da ve Android mobil cihazlarda!

Popüler sosyal platform uygulamalarının lite sürümleri bulunuyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook Lite, Messenger Lite ve Sosyal paylaşım platformu Twitter Lite gibi çeşitlendirebileceğiniz bu sürümler, daha az yer kapladıkları ve daha az işlem gücü gerektirdikleri için düşük donanımlara sahip mobil cihazlar için de en kaliteli bir alternatif oluşturuyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Android mobil cihazlar için yeni Instagram Lite uygulamasını açıkladı. Bu temelde lite olarak piyasaya sürülen diğer uygulamalar gibi mobil cihazı giriş seviyesi olan bireylere sesleniyor.

Düşük donanımlara sahip olan cihazlar için kullanıma açılan sürüm, 2 MB’tan daha düşük olduğu için mobil cihazlarda daha az yer kaplayacağı için daha az veri tüketecek. Instagram’ın normal sürümünü kullananların çok da kullanmadığı bazı özellikler lite versiyonda yer almıyor. Misal verilecek olursa, Reels, Alışveriş ve IGTV. Bunlara ek olarak Instagram’ın hikayeler donanımı de dahil olmak üzere popüler özellikler bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!


Cevap bırakın