Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

İlmekleme metodu ile bebek battaniyesi nasıl örülür?

Soğuyan havalarda canınız sıkıldığında ilmikleme metoduyle yapacağınız bu battaniyeler vazgeçilmeziniz olacak. Battaniye modelleri arasında yerini alacak, yumuşacık duran ve yapımı çok basit olan Puffy Bebek battaniyesi yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Peki ilmikleme metoduyle bebek battaniyesi nasıl örülür? Derya Baykal, ilmikleme metoduyle hasır bebek battaniyesi örmenin püf noktalarını anlattı. İşte detaylar:

Görünümüyle en güzel olan bu battaniye modeli en kolay örülen el işi örgüler arasında yerini alıyor. Tığ işi ve şiş ile örmeyi bilmeyenler için çok harika bir model, bu modeli yalnızca parmaklarınızı kullanarak uygulayabilirsiniz. Alize puffy ip ile tığ ve şiş kullanmadan yalnızca parmaklarınızla bile çok güzel bir bebek battaniyesi örebilirsiniz. Bu bebek battaniyesini örmek için örgü bilmenize bile gerek yok. Alize Puffy İle Kolay bebek battaniyesi yapımında boyut olarak 50 ilmekle başlayın. Parmaklarınızla yapacağınız için yapımı bir hayli kolay, önemli olan yalnızca nasıl yapıldığını kavramak, birkaç saat içinde süratli biçimde ilerlediğini göreceksiniz, kısa zamanda bitirebileceğiniz bu bebek battaniyesi modelinden isterseniz diz battaniyesi ya da yatak örtüsü olarak da uygulayabilirsiniz. İşte İlmikleme metoduyle bebek battaniyesi yapılışı:

DERYA BAYKAL İLMİKLEME METODUYLE ÇOK BASİT BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI:

Derya Baykal ve Tülin İriş, ilmikleme metoduyle hasır bebek battaniyesi örmenin püf noktalarını anlattı. Çaprazlama metoduyle nasıl battaniye örüleceğinden bahseden Tülin İriş, çaprazlama metodunin sahip olduğu sahip olduğu özelliklerine da değindi.

Ayrıca Bakınız.  Ceviz göz aşısı ne zaman yapılır? Ceviz aşısı çeşitleri


Cevap bırakın