Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Nextiva Nedir? Amacı ve Uygulamaları Nelerdir?

Nextiva Nedir? Amacı ve Uygulamaları Nelerdir?

Nextiva İnternet üzerinden ses protokolü geliştiren (VoIP) Scottsdale, Arizona merkezli bir bağlantılı iletişim şirketidir. Çok geniş bir ürün gamına sahip olan şirketin hedefinde bulut tabanlı iletişim alanı yer almaktadır. Nextiva NextOS, tüm müşteri ve ekip iletişim araçlarınızı tek bir yerde toplar. Herkesin arzuladığı deneyimi sağlamayı kolaylaştırır.

Nextiva Aracı Nedir?

Nextiva, iletişimi iş uygulamaları, zeka ve otomasyonla buluşturan bir platformdur. Platform, tüm iletişim kanallarını ses, video, işbirliği, SMS, sohbet ve anketleri tek bir yerde bir araya getirmektedir.

Nextiva Neden Önemlidir?

Nextiva, görüntülü konferans, mobil uygulama, çağrı kaydı ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler ile kurumsal telefon sistemine ihtiyaç duyan işletmeler için kullanışlıdır. Bu, işletmelerin müşterileriyle iletişim kurmasına ve daha derin bağlantılar kurmasına yardımcı olur.

Nextiva’nın Ürün Grubu Nelerdir?

Nextiva, NextOS adlı birleşik bir iletişim platformu üretir. Platforma erişim abonelik ile sağlanmaktadır. NextOS, Windows ve Mac işletim sistemlerinde masaüstü uygulaması, Android ile iOS için mobil uygulama olarak bulunmaktadır.

Google Clouds Nextiva kullanıyor mu?

Nextiva, Outlook, Google Cloud ürünleri, QuickBooks, DropBox ve ZenDesk ile entegredir.

Nextiva’nın Uygulamaları Nelerdir?

Nextiva uygulaması bizlere geniş bir yelpaze sunmaktadır.

Bu ürünler şunlardır;

  • Phone Service – Telefon Servisi

İş akışınızı iyileştirmek için gelişmiş özelliklere sahip VoIP  (IP üzerinden ses, video veya mesaj) telefon hizmeti. Telefon görüşmesini yanıtlamadan önce birinin neden aradığını bilin.

  • Call Recording – Arama kaydı

Tüm gelen ve giden aramaları kaydetmeye yönelik bir sistemdir. Tüm kayıtlar altı aya kadar arşivlenir ve Nextiva Çağrı Kaydı uygulaması kullanılarak kolayca erişilebilir ve indirilebilir.

  • Team Messaging – Takım Mesajlaşması

Paylaşılan bir platform üzerinden çalışanlar arasında güvenli mesajlaşma sağlayan bir uygulamadır. En iyi özellikler arasında anlık mesajlar, ekran paylaşımı, mesaj geçmişi ve görüntülü aramalar bulunur. Nextiva ile ekip, güvenli ve ölçeklenebilir ofis telefonu işbirliği sistemi üzerinden gerçekleşir. Otuz kullanıcıya kadar özel mesajları, görüntülü sohbeti, HD sesli konferansı ve grup sohbetlerini destekler.

  • Call Center – Çağrı Merkezi
Ayrıca Bakınız.  Makine Öğrenmesi Nedir Nasıl Çalışır ve Ne İşe Yarar - 2022

VoIP çağrı merkezi telefon sistemleri, tipik bir gelen çağrı merkezine göre daha yüksek çağrı hacimlerini işlemek üzere tasarlanmıştır. Bir VoIP çağrı merkezi çözümü, bir PBX telefon hizmetine kıyasla çok farklıdır.

Sanal çağrı merkezleri VoIP kullanır ve tamamen internet üzerinden çalışır.

  • Business Analytics – İş Analitiği

Nextiva analytics, çağrı verilerinize benzersiz erişim ve işinizle ilgili değerli bilgiler sağlayan güçlü bir raporlama ve analiz aracıdır.

  • Video Conferencing – Video Konferansı

Video konferans, internet üzerinden canlı sunumlar                  yapmanın tercih edilen bir yoludur. Görüntülü sohbetin temel özellikleri arasında gerçek zamanlı ses, sohbet, ekran paylaşımı, canlı web kamerası videoları bulunur. Ek olarak Nextiva, iş telefonu hizmeti ile video konferans çözümü sunar.

  • Online Fax – Çevrimiçi Faks

Nextiva, herhangi bir cihazda herhangi bir yerden güvenli, elektronik fakslar göndermenizi ve almanızı sağlar. Faks makinalarına ihtiyacı sonlandırır.

  • Auto Attendant – Otomatik Operatör

Otomatik Operatör, fiziksel bir resepsiyon görevlisine ihtiyaç duymadan, gelen aramaların otomatik olarak arayanın seçtiği dahili numaraya aktarılması sağlar.

  • Call Pop

Call Pop, arayan kişinin önemli ayrıntılarını ekranınıza yansıtır, bu sayede telefonunuzu açmadan önce arayan kişileri (müşterilerinizi) tanıyabilirsiniz.

  • Mobile App – Mobil Uygulama

Fiziksel bir telefonda yaptığınız gibi, Nextiva Mobil Uygulamasından arama yapıp alabilirsiniz, anında arayın, konferans yapın, sohbet edin, video çekin veya paylaşım yapın, gruplar ile ekranınızı paylaşabilirsiniz.

 Cevap bırakın