Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sarımsaklı şampuan saç çıkarır mı? Fayları nelerdir?

Kozmetik sektöründe çok fazla adını duyduğumuz sarımsaklı şampuan, inanılmaz yararlarıyla uzman kişilerın da önerdiği bir bakım malzemesidir. Saç dökülmesinden onarılmasına kadar sayısız faydası olan sarımsaklı şampuanın birbirinden farklı etkilerini ve evde nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Sarımsak, kişiyi gün süresince zinde tutması ve önemli derecede enerji sağlayan en mühim besindir. Vücuttaki yaraların daha süratli biçimde iyileşmesine yardımcı olan aynı zamanda kanser probleminun oluşmasını engelleyen sarımsak, tamamen doğal bir antibiyotik tesiri oluşturuyor. Sarımsağın kalp ve vücut sağlığı yönünden faydaları saymakla bitmez. Sarımsakla yapılan şampuan ise saçların dökülmesini önüne engel olur, saç tellerinin güçlenmesini sağlar ve daha süratli uzamasına yararlı olur. Piyasadaki sarımsaklı şampuanlar da vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerini süratli bir biçimde durdurur ve vitamin beslemesi yaparak dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını sağlar. Saçınızda yer alan bakterilerin antioksidan ve antibiyotik donanımı aracılığıyla ortadan kaldırılmasını sağlar. Sarımsaklı şampuan olarak ifade edilen ürün ise tamamen doğal sarımsağın şampuan haline getirilerek saçlarınıza ulaşmasını sağlamaktadır. Tamamen tamamen doğal sarımsak ifadesini burada yinelemekte yarar var. Çünkü piyasa da sarımsaklı şampuan olarak anılan ama aslını söylemek gerekirse içerisinde yalnızca sarımsak kokusu yani sarımsak esansı olan maddeler bulunuyor. Haliyle bu durum saçlarınızın gereksiz kimyasallarla boğuşmasına neden olmaktadır. Gelin beraber evde sarımsaklı şampuan yapımını öğrenelim:

EVDE SARIMSAKLI ŞAMPUAN YAPIMI

10 diş sarımsağı soyup, robottan geçirin. İçerisine bir miktar su ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin.

Daha sonra 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı,3 damla nane yağı ve 2 damla çay çiçeği yağı damlatın.

İyice karıştırdıktan sonra şampuanınızın içerisine ekleyin.

Hava almayacak biçimde kapatıp,1 gün beklettikten sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Ayrıca Bakınız.  Isırgan otu nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

İşte bu kadar!

Sarımsaklı şampuan kullananlar

Sarımsaklı şampuan saç çıkarır mı?

Sarımsaklı şampuan Faydaları

Sarımsaklı şampuan saç Uzatır mı

Siyah sarımsaklı şampuan yorumlar

Zigavus sarımsaklı şampuan kullananlar

Sarımsaklı şampuan nasıl kullanılır

Bioblas sarımsaklı şampuan yorumCevap bırakın