Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Şiar isminin anlamı nedir?

Şiar kelimesi günümüzde en fazla incelenen konular içinde. Müge Anlı programından sonra ünlü olan Şiar ismi erkek çocuklara verilenlerden biri. İlk kez duyanlar için şiar adının anlamını ve Kuran’da geçip geçmediğini inceledik.

Gündelik yaşamın içerisinde farklı zamanlarda karşımıza çıkan şiar kelimesini ilk kez duyanlar, bu kelimenin anlamını ve kökeninin hangi dile ait olduğunu düşünüyor.Türk Dili, tarih süresince ilişki kurduğu medeniyetlerin (ülkelerin) dillerinden sözcükleri kendi bünyesine katmış ve bununla beraber çok zengin bir dil oluşturmuştur. Durum böyle olunca, Türkçe ’de gündelik hayatta karşımıza çıkan bazı sözcüklerin anlamına bilemeyebiliyor. Peki, şiar ne demek? Şiar nedir? Şiar TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

ŞİAR İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Arapça kökenli bir kelime olarak şiar sözcüğü, pek bilinmeyen sözcükler arasında bulunuyor. Genel olarak anlamı açısından TDK üstünden bakıldığı zaman, ‘Düşünüş ve inanış teki ayırıcı özellik ya da duyuş’ anlamı üstünden bilinmektedir.

‘’Bütün o devirlerde topların ve kolların şiarı bu Türk sözüydü: Zorla dağlar dayanmaz.’’ Y. K. Beyatlı

Böylece Türkiye içerisinde ihtiyaç halinde değişik durumlarda kullanılabilir.

Ayrıca Bakınız.  Evden Eve Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir, Nelere Dikkat Edilmelidir - 2021


Cevap bırakın