Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı faydaları

Güzellik ve bakım ürünlerinde en kaliteli tercih soğuk sıkım yöntemi ile yapılan hindistan cevizi yağıdır. İçerisindeki faydalı yağ asitlerini daha fazla içinde barındıran bu yöntem ile cildinize yapacağınız bakım daha etkili olacaktır. Bu hususta imdadınıza Tinnaturel soğuk sıkım hindistan cevizi yağı yetişiyor.

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı, maddeyi hiçbir kimyasal işleme maruz bırakmadan üretme neticesinde elde edilir. Sıkılan ürün kurudur ve kesinlikle rafine işlem görmemiş olmalıdır.Hindistan cevizinin içindeki su çıkarılarak kurutulur ve pul şekline gelecek biçimde öğütülür. Düşük bir sıcaklıkta (24-27°C) pres kullanılarak hindistan cevizi yağına ulaşılır. Besinsel nitelikleri korumanın en etkili yolu bu metottur. Rafine olmadığı için kendine has lezzetli kokusu bozulmadan kalır.

Normalde yağlar ısıtıldığına, yağın moleküler yapısı değişir yahut bozulur. Yapısı değişen yahut bozulan besin tüketildiği zaman kardiyovasküler hastalıklara ve zayıf kan akışına sebep olur. Bunun yanı sıra yüksek ısıya maruz kalan hindistan cevizi yağı sebebi ile sivilce gibi deri rahatsızlıkları da görülür. Bu nedenle soğuk sıkım hindistan cevizi yağı tercih etmek çok mühimdir.

Katkı maddelerini beslenme düzeninden çıkarmaya çalışan insanlar için, soğuk sıkım hindistan cevizi yağı – katkı maddesi içermeyen ve rafine edilmeyen- daha yüksek antioksidan seviyeleri olduğunu anlatmaktadır. Beslenme şekliniz için daha sağlıklı ve besleyici bir seçimdir.

TİNNATUREL SOĞUK SIKIM HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI YARARLARI NELER?

Çatlak, leke, kırışıklık gibi cilt sorunlarınız için faydalanabilirsiniz.

Saçlarınız ve tırnaklarınız için uygun bir besleyici ve bakım yağıdır.

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağını saçlarınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve tırnaklarınızda faydalanabilirsiniz. Bunlara ek olarak, vücudunuzun kuru bölgelerinde de faydalanabilirsiniz.

TİNNATUREL SOĞUK SIKIM HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Cilt, saç, tırnak bakımı için sürerek faydalanabilirsiniz. Yemeklerde ve tatlılarda kullanabilirsiniz

Ayrıca Bakınız.  Ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri


Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı faydaları,

Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır,

Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı kullananlar,

Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı nerede kullanılır,

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı nasıl anlaşılır,

Hindistan Cevizi yağı Faydaları Saraçoğlu,

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları,

Hindistan cevizi yağı zayıflama,



Cevap bırakın