Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Soğan suyunun saça faydaları nelerdir?

Soğan suyunun saça faydaları nelerdir? Soğan suyu ile saç uzatma yöntemi

Saçların uzaması, kullanmış olduğunuz ürünlere ve bakım malzemelerine göre değişiyor. Özellikle boyalı ve deforme olmuş saçların uzaması daha geç olurken, doğal ürünlerle bakım yapan ve boyasız olan saçlar daha kolay uzar. Son zamanlarda bayanların saçlarını uzatmak için denedikleri bir yöntem var. Soğan suyu saç uzatılır mı? Soğan suyu kürü ile saç uzatanlar tatmin mu? Sorusunu siz kıymetli okurlarımız için yanıtladık.Soğan, yemeklere en güzel tadı veren kükürt, lif, B ve C vitamini yönünden zengin bir besin kaynağıdır. İçerdiği asitler özellikle bağırsak ve mide enfeksiyonlarına karşı etkili olan soğan Türk mutfağının da vazgeçilmezleri içindedır. Soğandan elde edilen suyun insan sağlığına olan yararları bilmeyen yoktur. Lakin şimdi duyacaklarınıza hazır olun.Soğan suyunun saçlara hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yararı yer almakta. Özellikle saçlarının uzamadığından şikayetçi olanlar için mucize bir soğan kürü var. Bitkisel metotlarla saçlarını uzatmak isteyenlerin uygulayabileceği soğan kürünün saça birbirinden farklı yararları olduğu bilgisine ulaşıldı. Tüm kozmetik ürünleri bir kenara bırakacak olan soğan kürüyle saçlarınızı kısa bir sürede uzatabilirsiniz. Nasıl mı? İşte soğan kürü ile alakalı merak edilenler:

soğan suyu ile saç uzatma

Soğan suyu, saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırarak yeni saç oluşumunu destekler. Beyaz saçların çıkmasını engellemek isteyenler soğan suyundan yararlanabilir. Mantar, egzama gibi saç derisi hastalıklarını ortadan kaldırma özelliği bulunan soğan suyu, saçın bi hayli hızlı uzaması için de bi hayli etkilidir.

Soğan suyundaki bu özelliğin asıl maddesi ise sülfürdür. Sülfür kolaj en dokuların üretimini arttırır. Soğan doğradığınız esnada gözlerinizi Yaş git gide artan madde ise kükürttür. Demir ve kükürt saç derisindeki kan dolaşımını arttırır. Artan kan dolaşımı ise saçın çok daha bi hayli hızlı uzamasını sağlar.

Ayrıca Bakınız.  Yüzdeki kırışıklıklar için doğal maske

Soğan suyu saçı uzatır mı?

SOĞAN SUYU KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

1. Yöntem

– 1 litre su kaynatın

– Dört adet soğanın kabuklarını soyun ve doğrayın

– Kaynar su içine doğradığınız soğanları ekleyerek 10 dakika daha birlikte kaynatın

– Yıkadığınız saçlarınızı soğan suyu ile durulayın. Ertesi güne kadar saçlarınızı bir daha yıkamayın. Uygulayanlar koku olmadığını dile getiriyor ama eğer siz rahatsız olursanız ertesi günü beklemeden 2 saat sonra saçınızı tekrar yıkayabilirsiniz.

2. Yöntem

– 2 adet soğanı katı meyve sıkacağından geçirin

– Bu suyu saç derinize masaj yaparak uygulayın.

– Bir saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı masaj yaparak yıkayın.

SOĞAN SUYU KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

3. Yöntem

– Bir bardak içinde soğan suyunu ve 1 yemek kaşığı kadar balı karıştırın. Saç derinize masaj yaparak uygulayın

– Yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı masaj yaparak yıkayın.

4. Yöntem

– Küçük bir tencere içerisine 2 adet soğan ve üzerlerini bir miktar geçecek kadar su ilave edin.

– 6 dakika kaynattıktan sonra ılınana kadar beklemede bırakın

– Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve saç bonesi takarak iki saat kadar saçınızda beklemede bırakın.

– 2 saat sonra saçlarınıza masaj yaparak saçlarınızı yıkayın.Cevap bırakın