Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Susam yağı kürü nasıl yapılır? Nasıl kullanılır?

Susam tahinin ana maddesi olarak bilinmektedir. Tohum olarak yer alan susam baharat olarakta kullanılmaktadır. Mutfaklarımızda yer alan susamın insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Dişleri beyazlatmasından tutunda kötü kolestrolü düşürmesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan susamın bilinmeyen yararlarını öğrendikten sonra mutfaklarınızdan eksik etmeyeceksiniz. Peki susam gerçekten dişleri beyazlatıyor mu? Diş beyazlatan susam kürü nasıl yapılır? Susamın yararları neler? İşte susama dair tüm bilinmesi gerekenler!

Yorgunluk ve halsizliğin çaresi!

Susuma içerisinde bol miktarda demir maddesi barındırmaktadır. Anemi riskini ortadan kaldran susam yorgunluk ve halsizlik hislerinin düşürülmesine yardımcı olmaktadır.

Kötü kolesterolü düşürür!

Susam kötü kolestrol seviyesinin de düşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kalbi beslemekte ve damarların sıhhatli olmasını sağlamaktadır. Arter hastalığına yakalanma ve felç geçirme riskini azaltır.

Karaciğerdeki toksinleri temizliyor

Yapılan araştırmalara göre karaciğerdeki toksinleri temizliyor. Gözdeki bozuk hücreleri yenilemede de etkili olduğu bilinir.

Dişleri beyazlatıyor

Susam aynı zamanda ağız ve diş sağlığına da iyi gelmektedir. Özellikle yağının dişleri beyazlattığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır.

Diş beyazlatan susam kürü tarifi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı susam yağı ,1 yemek kaşığı limon suyu

Uygulanışı:

İki malzemeyi iyice karıştırınız 5 dakika bekleyiniz. Daha sonra gazlı bez yardımıyla dişlerinize ve diş etlerinize masaj yaparak uygulayınız. 2 dakika bekledikten sonra ağzınızı iyice durulayınız. Hafta da 2 defa bu karışımı dişlerinize uygulayınız.

Susam yağı nasıl kullanılır Saraçoğlu

Susam yağı saça nasıl kullanılır?

Susam yağı nasıl yenir

Susam yağı nasıl kullanilmali

Evde susam yağı nasıl Yapılır?

Susam yağı Kullananların Yorumları

Susam yağı nasıl kullanılır Kadınlar Kulübü

Susam yağı cilde Nasıl Uygulanır?

Ayrıca Bakınız.  Mide şişkinliğine ve gazına ne iyi gelir?


Cevap bırakın