Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yüsra ne demek? Yüsra isminin Kuran’daki anlamı

Yüsra ismi, sol taraf ve kolaylık anlamına gelmektedir. Günümüzde kız bebeğinize hem farklı hem de anlamı güzel bir isim bulmakta bir hayli zorlanıyor olabilirsiniz. Yüsra ismini bebeğinize vermek istiyorsanız anlamını sizlerle paylaşıyoruz. Hem yanına yakışan isimleri de bulabileceğiniz Yüsra ismi hakkında tüm detaylar makalemizde.

Doğacak kız bebeğinize en güzel ismi vermek her anne ve babanın istekleri arasında yer alıyor. Sizlere hem anlamı güzel hem de Kuran’da geçen bir isim önerimiz var. Kökeni Arapça olan Yüsra ismi, günümüzde kız bebeklere veriliyor. Anlamı “Sol taraf ve kolaylık” olan bu isim son zamanlardaki isimlerden biraz daha farklı. Söylenmesi kolay olan Yüsra ismi, Türkiye’de 11.102 kişide bulunmaktadır. Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, ismin anlamından çok Kuran’da geçip geçmediğini de önemsiyorlar.

YÜSRA İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Yüsra ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu manasına gelmez. Kur’an’da iki farklı ayette bulunmaktadır. Arapça kökenli bir isim olan Yüsra ismi, Bakara Suresi 185. Ayet, Kehf Suresi 88. Ayet, Zariyyat Suresi 3. Ayet, Talak Suresi 7. Ayet, İnşirah Suresi 5-6. Ayet’te geçmektedir.

YÜSRA ADININ YANINA YAKIŞAN İSİMLER

Esra: en çabuk, pek çabuk

İsra: Geçmek, gitmek, geceleyin yürümek

Nisra: Kartal

Mısra: Şiirde her satıra dize

Yüsra isminin anlamı

Yüsra isminin kurandaki anlamı

Zümra ne demek

Yüsra isminin yanına isim

Yüsra ne demek TDK

Yüsra anlamı kuranda

Usri yusra ne-demek

Hüsra ne demek
Ayrıca Bakınız.  Kebapçı Ömer Kekeç


Cevap bırakın